11. 2. 2023

Áčko v přípravě porazilo Chomutov 3:1

A-tým
11. 2. 2023

Třetí vítězství v řadě si připsal náš první tým po sobotní domácí přípravě s FC Chomutov. V malém derby jsme vyhráli 3:1 po brankách Kubeše, Skurovce a Štefka.

Celkově čtvrtý gól Matěje Kubeše v zimní přípravě, z toho třetí rozdílový v podobě úvodní branky vítězného zápasu, navodil mírně pozitivní náladu v mosteckém týmu. Po hororovém poločase v České Lípě, Most další zápasy v zimní přípravě zvládá vítězně. Ačkoliv trenér Sochor stále nemá k dispozici celý zdravý kádr, konečně v sezóně přicházejí výsledky, kež by trend vydržel i do soutěžní sezóny.

Sobotní malé derby s Chomutovem ve Velebudicích nabídlo poměrně kontrolovaný průběh utkání, ve kterém Most zapracovával čtyři nové tváře hráčského kádru. První zápas za Most odehrál Marek Vobecký, který v týdnu přestoupil z FK Ústí nad Labem. Obstojně zvládá test i srbský stoper Filip Maksič, který odehrál podruhé 90 minut. Druhý zápas v řadě dostal i Adam Bouguetouta, český útočník, který rovněž usiluje o angažmá v Mostě. Ve druhém poločase si odbyl debut v A-mužstvu i mladík Adam Radba. Spolu s ním, Rjaskou a Skurovcem měl Most na hřišti aktuálně tři hráče stále v dorosteneckém věku.

A právě Rjaska v 18. minutě zleva odcentroval a Matěj Kubeš na zadní tyči zblízka otevíral skóre. O deset minut později opět Rjaska našel ideálně Skurovce v perfektní střelecké pozici a ten se "konečně" nemýlil a trefil přesně k tyči. Most se snažil o kombinační hru a ačkoliv to chvíli trvalo, v zápase se prosadil kombinačním stylem, fungovaly i některé presinkové pasáže, které dělaly rozehře Chomutova potíže. V Chomutovské obraně zaujal vytáhlý ghanský stoper Zimba Issifu.

Po změně stran jsme pokračovali zéjména v křídelních útocích. Rychlé útoky táhli Jan Štefko nebo Matyáš Stružinský, dobře asistovali střední záložníci a Most ovládl střed hřiště jak v prvním, tak druhém poločase. Dvakrát trefil břevno, po rohu se krásně uvolnil Radek Cibulka a napálil konstrukci branky. Přetažený centr Vobeckého spadl rovněž na břevno. Přesto dokázal Chomutov snížit, když nevinnou akci a autové vhazování protlačil do našeho velkého vápna, kde se střelou k bližší tyči prosadil chomutovský Hříbal.

Mostecká hra po poločasovém prostřídání mírně uvadla. Nový rytmus hry se hledal skoro až 20 minut. Přesto v 61. minutě se v brejkové akci objevil Jan Štefko, na zakončení měl dostatek času a jeho křižná střela napříč brankou byla přesná a znamenala zvýšení na 3:1. V dalším vývoji Most kontroloval hru, ale výrazné šance už nepřicházely. Chomutovská obrana rovněž přitvrdila a utkání dostalo mírně soutěžnější ráz. Ačkoliv na trase Most - Chomutov dochází k pravidelné hráčské výměně, oba kluby k sobě cítí mírnou rivalitu.

Most tak dokázal vyhrát čtvrté utkání zimní přípravy. Do startu soutěže zbývají už pouze dva testy. Za týden opět ve Velebudicích proti FK Přeštice a poté generálka proti Karlovým Varům.

FK Baník Most-Souš - FC Chomutov 3:1 (2:0)
Branky: 18. Kubeš, 28. Skurovec, 61. Štefko - 53. Hříbal
Sestava Mostu: Pecháč (46. Halouka) - Pátek (46. Kibal), Maksič, Nguyen (46. Cibulka), Bína - Novický, Vobecký - Kubeš (46. Stružinský), Skurovec, Rjaska (46. Štefko) - Bouguetouta