27. 10. 2023

Áčko vyráží do Přepeřů, žáci do Chomutova

27. 10. 2023

Áčko vyráží do Přepeřů, žáci do Chomutova

Sváteční víkend má na programu tradiční počet zápasů, mladší žáci si svůj zápas na Žižkově předehráli již ve čtvrtek.

A-mužstvo v sobotu dopoledne zajíždí ke 13. kolu ČFL do Přepeřů, kde se bude snažit udržet dobré postavení v tabulce před posledními dvěma zápasy podzimu, ve kterých střetneme v rámci Top 4 soutěže s vedoucími SK Zápy a FK Ústí nad Labem. Minulý rok v Přepeřích jsme absolvovali hodně smolný až neuvěřitelný zápas. Rovněž v deštivém počasí jsme si vstřelili dvě vlastní branky a za podpory spojených fan-klubů Mostu a Jablonce prohráli těsně 1:2. Tentokrát je Baník favoritem utkání a budeme doufat, že se po dvou nezdarech opět vrátíme na vítěznou vlnu.

Ženy hrají v neděli s Duklou Praha B poslední utkání podzimní části a v případě vítězství mají šanci zůstat na kontakt s vedoucím celkem tabulky, kterým je Hrádek u Rokycany. Ženský tým Baníku by po podzimu zůstal na dostřel 3 bodů, na jaře by tak mohl hrát o všechno, včetně postupu do ženské ČFL.

B-mužstvo hraje v sobotu odpoledne v Proboštově souboj 6. a 7. týmu tabulky Krajského přeboru. Po úvodní letní vítězné vlně naše Juniorku v říjnu párkrát klopýtla, ale posledními zápasy, zejména 5-gólovým vítězství v Žatci a remízou 0:0 s Černovicemi se vrací mezi favority soutěže. Proboštov minulý víkend porazil doma Vilémov 3:1, předtím prohrál právě v Černovicích 0:3.

Dorostenci U19 přivítají na domácím hřišti na Souši v sobotu ABC Braník. Na třetím místě tabulky jsou favoritem utkání. Z poslední pětice zápasů prohráli pouze minulý víkend na Motorletu, těsně 0:1. Předtím doma zvládli porazit i těžkého soupeře FK Teplice B jasným rozdílem 4:0.
Mladší dorost U17 narazí rovněž na ABC Braník a setkají se dva týmy s aktuální vítěznou vlnou. Mostecká U17 sice před 14 dny prohrála doma s Teplicemi 0:2, jinak ale od konce září čtyřikrát zvítězila, naposledy před týdnem na Motorletu 5:2. Soupeř však drží nepřerušenou sérii sedmi !! vítězství v řádě. Uvidíme tedy, zda Most U17 bude schopen rozjetý mladší dorost Braníku zastavit.

Žáci U15 a U14 se postaví v derby zápase Chomutovu. Starší U15 se po dvou nezdarech minulý týden doma chytila se Střešovicemi výhrou 2:1, ale jestli jde o návrat letní formy potvrdí až zápas v Chomutově, který rovněž patří mezi týmy první poloviny tabulky.
Žáci U14 se šesti vítěznými zápasy dostali na druhé místo tabulky a v zápase v Chomutově budou rovněž favoritem. Hraje se v neděli dopoledne v Chomutově na Poliklinice, vzhledem k deštivému víkendu však zápasy mohou být přesunuty na UMT Monika.

Mladší žáci U13 a U12 si své zápasy na Žižkově předehráli už ve čtvrtek. Starší U13 zvítězila těsně 10:9, rozhodující gól vstřelil 2 minuty před koncem Tomáš Kanči, takže slavné vítězství. Střelec posledního gólu v utkání zaznamenal celkem 4 branky, tudíž se stal dalším střelcem hattricku.
Mladší U12 na Žižkově bohužel vysoko prohrála.

Krajští žáci U15 mají o svátěčním víkendu volný los a v okresním přeboru teplického okresu, tudíž o top 4 soutěže budou bojovat zase až za týden s Chabařovicemi a pak ještě ve dvou posledních zápasech podzimu.

Velké zápasy čekají o víkendu na dívčí týmy. Dorostenky hrají v neděli od 11:00 hodin v Hostomicích proti FK Teplice. Po sérii pěti výher tak můžeme našeho regionálního rivala dokonce přeskočit v tabulce. Dorostenky naposled vítězily proti Braníku (2:0), Dukle (1:0), Mělníku (8:0), Čáslavi (5:2) a Bohemce (3:1). Trenér Karel Giampaoli si pochvaluje přístup celého kádru a věří i v úspěch v derby.

Žákyně na závěr podzimu pořádají domácí turnaj čtyř. V sobotu odpoledne od 15:00 na Souši přivítají všechny 4 soupeře 2. ligy starších žákyň, tedy Mladou Boleslav, Trutnov a Mělník. Turnaj tak zakončí podzimní část, ve které Most společně s Mladou Boleslaví patří k nejlepším.

Přípravky odehrají poslední kola podzimních satelitních turnajů krajského přeboru. Starší přípravky U11 a U10 se ukáže v Teplicích v sobotu dopoledne. Mladší přípravky U9 a U8 hrají rovněž v sobotu dopoledne v Chomutově.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš
AM vs. FK Přepeře (sobota 10:30, Přepeře)
BM vs. Proboštov (sobota 14:30, Proboštov)
Ženy vs. Dukla Praha B (neděle 14:00, FSJM/Souš UMT)