B-tým

B-tým
10. 4. 2023

B-Mužstvo hraje ve středu osmifinále Poháru ÚKFS s Černovicemi

Jarní program pohárové soutěže Ústeckého kraje se rozbíhá tuto středu. Naše B-musžtvo v osmifinále soutěže hostí doma na Souši SK Černovice.

Odveta březnového přeborového utkání, ve kterém jsme v Černovicích remizovali 0:0 se odehraje ve středu od 17:30 hodin na Souši. Mezi nejlepšími 16 účastníky Poháru ÚKFS se oba kluby střetnou o postup mezi nejlepších osm. Baník Most-Souš B jako černý kůň turnaje je favoritem pohárové bitvy. Na jaře zatím v normální hrací době naše béčko neprohrálo. Sice po remízách nezvládlo penaltové rozstřeky jak v Černovicích, tak v Brné, nicméně mu aktuálně patří krásné třetí místo tabulky přeboru.

Oproti tomu SK Černovice stále mírně tápou. Body sbírají pouze pomocí remíz, v normální hrací době na jaře zatím nevyhráli a stále se motají v sestupovém ohrožení.

Pohár ÚKFS nemá svého pavouka, v případě postupu bude následovat los čtvrtfinále. Během dosavadních výsledků z minulého týdne si postup do čtvrtfinále již zajistily následující kluby: Tatran Kadaň, Sokol Horní Jiřetín, Český Lev Neštěmice a FK Jílové. Další dvojice pro souboje v tomto týdnu jsou:
Most B - Černovice
Žatec - Perštejn
Brná - FK Ústí B
Chlumec - Modlany

Pohár ÚKFS klesá na popuparitě, kluby mají vesměs potíže odehrát utkání v pracovním dnu týdnu. Nicméně stále jde o tradici a možnost získání trofeje, která například v Anglii je velmi ceněná. Loňské finále bylo dvoukolové, finalisté hráli ve dvou zápasech systémem doma/venku. Letošní finále bude klasické, tedy na jeden zápas na neutrálním hřišti.

Osmifinále Poháru ÚKFS
FK Baník Most-Souš - SK Černovice