15. 9. 2022

B-Mužstvo po výhře v Bílině postoupilo v Poháru ÚKFS

B-tým
15. 9. 2022

S uzdraveným Danielem Kováčem nastoupilo B-mužstvo do zahajovacího kola Severočeského poháru pořádaného Ústeckým krajským fotbalovým svazem. Ačkoliv první půle byla bojovná, po změně stran zvítězila fotbalovost a Most došel pro jasné vítězství 3:0.

Ve středu 14.9.2022 sehrálo mostecké B mužstvo v rámci prvního kola poháru ÚKFS pohárové utkání s domácím mužstvem FK Bílina. Od úvodních minut byli mostečtí aktivnějším mužstvem a vypracovali si trvalou územní převahu. Tuto převahu i přes šance Kavického, Cicka, Kurcina a Kováče využít mostečtí hráči v prvním poločase nedokázali a tak se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. V úvodu druhého poločasu si domácí dokázali vypracovat obrovskou příležitost, když ve 49. minutě postupoval sám na mosteckého brankáře jeden z domácích hráčů, následným výborným zákrokem brankář Pecháč svůj tým dokonale podržel. V následujících minutách převzali opět iniciativu na kopačky hosté z Mostu. Tuto převahu dokázali mostečtí využít v 53. minutě, kdy se nádhernou ranou do horního rohu prosadil z přímého volného kopu Cicko 0:1. O pět minut později mostečtí zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek, kdy přihrávku aktivního Kováče využil střelou k tyči Kurcin 0:2. V 63. minutě už byl stav 0:3 ve prospěch mosteckého Baníku, kdy se prosadil z individuálního průniku Jurkovič. V závěru utkání se šance střídali před oběma brankami, ale další branky se již přítomní diváci nedočkali. Samotné utkání skončilo vítězstvím mosteckého Baníku v poměru 0:3, který si tak zajistili postup do osmifinále tohoto poháru.

FK Bílina - FK Baník Most-Souš 0:3 (0:0)
Branky: 53. Cicko, 58. Kurcin, 63. Jurkovič
Sestava Mostu: Pecháč – Nepraš (61´Bohó), Bouček, Wagner, Činoveský (45´Popelka) – Jansa, Hlaváček, Kováč, Cicko, Kurcin - Kavický (45´Jurkovič)