B-tým

B-tým
13. 4. 2023

B-Mužstvo postoupilo v Poháru přes Černovice do čtvrtfinále

Středeční odpoledne přineslo postup B-mužstva do čtvrtfinále krajského poháru. Soupeře z Černovic jsme porazili 3-brankovým rozdílem.

Všechny tři branky padly již do poločasu. Postupně se trefili Daniel Schön v 19. minutě, ve 34. minutě ve skvělé formě hrajicí Petr Kavický a těsně před poločasem, ve 44. minutě, přidal třetí branku matador Vít Popelka. Oba týmy odehrály pohárové utkání se širšími kádry s využitím i hráčů dorosteneckého věku, kteří však již takřka za dva měsíce přejdou do dospělé kategorie.

Za Černovice nastoupili ex-mostečtí Jan Nejedlý, Filip Schettl nebo Petr Mirga. Poslední půlhodinku odehrál i někdejší elitní útočník Martin Boček.

Domácí vsadili na osvědčenou sestavu posledních měsíců, kterou rozšířili dorostenci Vlasta Lipták, Nikolas Charamza a Jan Hammerschmit. Po delším zranění se do zápasů vrátil i Jan Havlíček a odehrál celý druhý poločas.

Deštivé počasí neodradilo cirka 70 diváků, kteří na Souši sledovali pohárové utkání. Do čtvrtfinále již postoupily další kluby jako například FK Ústí n/L B, Spartak Perštejn, FK Jílové, Neštěmice, Horní Jiřetín nebo Tatran Kadaň. Vzhledem k regionálnímu aspektu losování čtvrtfinálových dvojic lze očekávat další derby zápas. Termín čtvrtfinále je stanoven na 26.4., může se však po dohodě klubů změnit. Celá pohárová soutěž by měla vyvrcholit jedno-kolovým finále ve středu 7. června.