27. 9. 2023

B-Mužstvo remizovalo s lídrem tabulky Brnou

B-tým
27. 9. 2023

Nedělní souboj třetího béčka s vedoucím celkem tabulky přeboru Brnou skončil nakonec 3:3, ačkoliv Most vedl už o dvě branky.

V sedmém kole krajského přeboru přivítalo mostecké B mužstvo hosty z Brné. Od úvodního hvizdu se hosté aktivní hrou snažili dostat domácí pod tlak. Hned z úvodního náporu se Brná dokázala brankově prosadit v 10. minutě, když se prosadili po rohovém kopu Jan Beneš a hlavičkoval k přední tyči, 0:1. Postupem času mostečtí hru vyrovnali a začali i více ohrožovat branku soupeře. Ve 22. minutě jsme dokázali vyrovnat, když po individuální akci Nepraše a následné přihrávce se prosadil z bezprostřední blízkosti Enis Hopi, 1:1. Ve 42. minutě byl znovu velmi aktivní Hopi faulován v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Jan Skurovec 2:1. Tímto stavem skončil i první poločas. Druhý poločas začal skvěle pro domácí Baník, který ve 48. minutě zvýšil své vedení na dvě branky, když se přízemní střelou ze střední vzdálenosti prosadil Víťa Popelka 3:1. Hosté se dostali zpět do utkání v 61. minutě, když po pěkné akci snížil Matěj Suchý na 3:2. Tato branka hosty pokropila živou vodou. Soupeř si následně vytvořil územní převahu, kterou dokázal dokázali přetavit ve vyrovnávací branku v 70. minutě, když se prosadil z dorážky po předchozím závaru před mosteckou brankou opět Matěj Suchý 3:3.

V zajímavém závěru se šance střídaly před oběma brankami. Domácí baníkovci měli vítěznou branku na kopačkách v 84. minutě kdy Vlasta Lipták v obrovské šanci netrefil branku hostí. Po závěrečném hvizdu a remízovém stavu se kopaly pokutové kopy ve kterých nakonec byli úspěšnější hosté z Brné, který si tak připisují bod navíc do tabulky.

FK Baník Most-Souš B - SK Brná 3:3 (2:1)
Branky: 22. Hopi, 41. Skurovec (penalta), 48. Popelka - 10. Beneš, 61. a 70. Suchý

Sestava Mostu: Patka – Popelka, Nguyen, Nepraš, Cicko - Hlaváček M. (81´Dražil), Tajmr, Skurovec (75´Havlíček), Hlaváček P. (46´Kavický, 81´Lipták), Matysiak (61´Bohó) - Hopi