12. 5. 2023

B-Mužstvo vypadlo v semifinále Poháru ÚKFS na penalty s Kadaní

B-tým
12. 5. 2023

B-mužstvo alias Juniorka vypadla ve středu večer v semifinále Poháru ÚKFS s Tatranem Kadaň. Po výsledku 2:2 šlo utkání do penalt, ve kterém uspěl soupeř v poměru 5:4.

Pro B-mužstvo mohla být pohárová trofej příjemým završením jinak úspěšné sezóny. Aktuálně se drží na třetím místě Krajského přeboru a dává šanci mladým hráčům. V pohárové soutěži prošlo přes Bílinu a Černovice do čtvrtfinálového derby s Horním Jiřetínem. To béčko otočilo až v poslední 15-minutovce a poprvé v historii nového klubu Jiřetín porazilo (2:1). Dramatická koncovka tehdy stála trenérské místo jiřetínského Radka Lilka.

V semifinále s Kadaní jsme byli lepším týmem, doplatili jsme však na malou efektivitu. Kadaň podala koncentrovaný a zkušený výkon. Díky slepeným gólům Jandy a Valenty v 51. a v 53. minutě šla dokonce do vedení 2:1. Záhy však za Most dokázal srovnat krok Nikolas Charamza, hned v 57. minutě.

Utkání bylo celkově bohaté na šance. Most byl opticky lepší, Kadaň se však rovněž dostávala do nadějných příležitostí. Útočný fotbal se líbil a dospěl do penaltové loterie. V ní zejména Michal Rjaska trefil přesnou šibenice branky u kantýny. Michal Patka chytil hned první sérii penalt. Nervydrásající rozstřel však zvládli lépe zkušení borci z Kadaně. Most prokázal vysokou neúspěšnost v penaltových roszřelech. Na jaře takto prohrál již čtvrtý penaltový rozstřel. Přitom do konce sezóny zbývá ještě 6 kol.

Z druhého semifinála postoupil do finále Baník Modlany po výhře 3:2 nad FK Ústí B.