B-tým

B-tým
2. 9. 2023

B-mužstvo hraje dnes na stadionu proti FK Ústí B

Od 16:00 hodin má na stadionu FSJM výkop malého derby Most B - Ústí B. Zápas původně rozlosovaný na venkovní hřiště má otočené pořadatelství, důvodem je mezinárodní florbalový turnaj v Ústí nad Labem na Klíši, který má bohatý a hlasitý venkovní doprovodný program.

Kluby přeboru v týdnu zastihla velmi dobrá zpráva. Společnost GKR Holding zabývající se stavebnictvím a strojírenstvím se stala titulárním partnerem Krajského přeboru, účastníci soutěže si tak po delším období rozdělí sponzorské peníze ze společného marketingového poolu. Finanční příspěvek bude pro každý klub přeboru v nižších desítkách tisících, což je však určitě příjemná podpora konce kalendářního roku.

FK Ústí nad Labem B se po loňském spojení s Domoušicemi propracovalo do Krajského přeboru Ústeckého kraje a společně s Mostem tvoří jediné dvě B-mužstva v soutěži. V minulé sezóně tak došlo na první derby juniorek, ve kterých pokaždé vyhrál domácí tým. Na podzim Most zvítězil na Souši 2:0 po brankách Vojty Nepraše a Petra Bohó. Na jaře v odvetě zase vyhrálo FK Ústí 3:1, za Most dával branku Tomáš Cicko, za soupeře se mimo jiné trefil i někdejší soušský hráč Daniel Chodora, který jarní část sezóny trávil převážně v B-mužstvu po kontroverzi s tehdejším ústeckým trenérem Dušanem Tesaříkem.

Most B minulu sezónu zakončil na pěkném třetím místě za dvojicí SK Brná, Srbice. Z loňského krajského přeboru ani jeden z předních celků nepřijal nabídku postupu do divizní soutěže. FK Ústí nad Labem se v loňském napínavém závěru soutěže ocitlo na pozici třetího sestupujícího týmu, ze šlamastyky jej vysekalo až odhlášení Spartaku Perštejn, který nadále pokračuje v I.B třídě.

Dosavadní úvod současné sezóny vyšel mnohem lépe našemu B-mužstvu. Zatím jsme neprohráli a společně s Černovicemi vedeme po třech kolech tabulku. FK Ústí nad Labem B doposud bodovalo dvakrát ve třech zápasech, připsalo si 4 body za remízu v Proboštově a výhru v Žatci.

Trenér Mostu B Stanislav Hofmann bude moci dnes do sestavy postavit uzdraveného Matěje Kubeše, který se tak po měsíčním zranění vrací do zápasového rytmu. B-mužstvo čeká nyní anglický týden, neboť ve středu 6.9.2023 nastoupí naše juniorka do pohárového utkání ve Strupčicích. V sobotním malém derby se však jistě žádný z našich borců nebude kvůli pohárovému střetnutí šetřit.

FK Baník Most-Souš B - FK Ústí nad Labem B
sobota 2.9.2023 od 16:00 na stadionu FSJM v Mostě