19. 4. 2023

B-mužstvo na jaře opět bodovalo, v Jílovém 1:1

B-tým
19. 4. 2023

Mostecká rezerva drží třetí místo Krajského přeboru, ačkoliv na jaře po remíze ztratila již třetí penaltový rozstřel.

K dalšímu mistrovskému utkání krajského přeboru dospělých zajíždělo B mužstvo do Jílového. V úvodu utkání si obě mužstva dokázala vytvořit zajímavou situaci, ale ani domácí a posléze ani mostecký Kim nedokázali otevřít skóre tohoto utkání. Toho se přítomní diváci dočkali v 19. minutě, kdy se prosadili domácí hráči po závaru před mosteckou brankou 1:0. Postupem času byli mostečtí aktivnějším mužstvem, ale ve finální části chyběla mladíkům z Mostu větší přesnost a klid. První poločas tak skončil těsným vedením domácího mužstva 1:0. Do druhého poločasu přicházeli mladící z Mostu z odhodláním o otočení skóre tohoto utkání ve svůj prospěch. Mostečtí si vytvořili trvalý tlak, kdy však naráželi v úvodu druhého poločasu na zhuštěnou obranu domácích. Větší příležitost si v této fázi hry hráči mosteckého Baníku vypracovat nedokázali. Z přibývajícím časem začínala být domácí obrana více unavená a mostečtí mladící si začali vytvářet i brankové příležitosti. Zaslouženého vyrovnání se mostečtí dočkali v 78. minutě, kdy se z přímého volného kopu prosadil dělovkou k tyči Cicko 1:1. V 86. minutě měl vítězný gól na kopačce mostecký Havlíček, který v obrovské příležitosti netrefil ideálně míč. V úplném závěru utkání se i přes sérii standardních situací a rohových kopů mosteckého mužstva skóre tohoto utkání nezměnilo a na řadu tak přišli pokutové kopy ve kterých nakonec byli úspěšnější hráči domácího FK Jílové v poměru 5:3.

FK Jílové - FK Baník Most-Souš 1:1 (1:0)