20. 2. 2024

B-mužstvo proti Skalici u České Lípy neuspělo

B-tým
20. 2. 2024

B-mužstvo v přípravě podruhé narazilo, když s účastníkem libereckého přeboru prohrálo v neděli 0:3

V neděli 18.2.2024 sehrála v rámci dalšího přípravného utkání zimní přípravy mostecká juniorka své šesté přípravné utkání s mužstvem SK Skalice u České Lípy. Úvod utkání patřil domácímu mužstvu, které se častěji dostávalo před branku mosteckého Baníku. Domácí se dokázali dostat do vedení již ve 3. minutě hry, kdy využili nedůrazu mostecké obrany 1:0. Mostečtí mohli odpovědět v 8. minutě, kdy chybu obránců Skalice nedokázal využít v obrovské šanci Šimon Buben. Následovala fáze hry, kdy se spíše bojovalo o každý míč a metr hřiště a zajímavých střeleckých pokusů moc k vidění nebylo. Až v závěru prvního poločasu si každé mužstvo dokázalo vytvořit velkou příležitost ke skórování, kterou ale ani jedno mužstvo využít nedokázalo a tak první poločas skončil za těsného vedení domácího mužstva.

Druhý poločas začal ve svižném tempu, ale k vidění bylo spousty nepřesností a ani jedno z mužstev si zajímavou šanci nevypracovalo. V 73. minutě zahrávali mladíci z Mostu rohový kop a po rychlém brejku a obrovské chybě mosteckého Dražila zvýšili domácí své vedení na 2:0. Když v 81. minutě přidali domácí po dalším nedůrazném bránění mosteckých hráčů na 3:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto. V závěru zápasu mohl vstřelit čestný úspěch mosteckého Baníku Petr Kavický, který se ocitl sám před domácím brankářem, překonat ho ale nedokázal. Po závěrečném hvizdu si tak mostečtí připsali druhou porážku v zimní přípravě v poměru 0:3.

SK Skalice u České Lípy - FK Baník Most-Souš 3:0 (1:0)

Sestava Mostu: Kosinský – Havlíček (45´Kozikowski), Tajmr, Kovář, Bíma (65´Kavický) – Smitka (45´Keldrych), Lipták (45´Dražil, 75´Lipták), Hopi, Hlaváček M., Buben – Kavický (45´Hammerschmidt)