B-tým

B-tým
7. 5. 2024

BM: Semifinále Poháru ve středu proti Slavoji Žatec

Semifinále Poháru ÚKFS je na programu ve středu 8.5.2024, mostecká rezerva v něm hraje na hřišti Slavoje Žatec od 17:00 hodin.

Stejně jako v mimulé sezóně se B-tým Baníku probojoval do semifinále Poháru ÚKFS. Loni nás před branami finále vyřadil Tatran Kadaň v penaltovém rozstřelu. Ve středu tak budeme mít novou šanci dostat se poprvé v historii obnoveného klubu do pohárového finále.

Na cestě do semifinále jsme letos postupně přešli přes Strupčice, Horní Jiřetín a Baník Modlany. V semifinálovém zápase se utkáme se Slavojem Žatec, který na jaře hraje spíše o záchranu v krajském přeboru. V minulých letech však vystavěl novou tribunu na svém stadionu u řeky Ohře a zmodernizoval celý svůj sportovní areál. V posledních zápasech Žatec zabral, v přeboru porazil Černovice a Proboštov a ve čtvrtfinále poháru přešel na penalty přes Černovice. V jeho dresu můžeme nalézt i některé ex-mostecké hráče, od loňského jara zde působí Jan Čonka, který patřil ještě do mosteckého postupového kádru, dále Jakub Vlček a Adam Richter prošli mosteckými dorosteneckými týmy ve 2. dorostenecké lize. Trenérem je ex-chomutovský Jan Hyneš.

Mostecká juniorka má na jaře střídavé výsledky a v semifinálovém zápasu může napravit svůj víkendový kolaps v Jílovém, kde mladý tým trenéra Stanislava Hofmanna padnul vysoko 1:6. Na jaře se nám mnohem více daří na hřištích soupeřů, dokázali jsme porazit lídra tabulky Brnou, Oldřichov nebo Litoměřicko, naopak v domácím prostředí tohle jaro propadáme, prohry jsme si připsali postupně s Kadaní i Ledvicemi. Pohárový úspěch tak může vylepšit jarní klesající bilanci.

Semifinále Poháru ÚKFS
FK Slavoj Žatec - FK Baník Most-Souš B
středa 8.5.2024, výkop v 17:00 v Žatci

Jan Skurovec dal v podzimním utkání v Žatci dvě branky (na jaře hostuje v Lounech).

Petr Kavický byl v podzimním utkání s Žatcem vyloučen po půlhodině hry.