31. 8. 2023

Baník Most-Souš - FK Pardubice 0:3, v poháru končíme

A-tým
31. 8. 2023

Most ve 2. kole MOL Cupu čelil odhodlaně ligovému soupeři z Pardubic, v závěru utkání však dvakrát inkasoval a o postupujícím bylo rozhodnuto.

Baník dostal příležitost otestovat aktuální formu proti ligovému týmu z Pardubic, ten do utkání vstoupil s využitím hráčů širšího kádru. K podobnému rozložení sil sáhl i náš tým, poprvé v základní sestavě se objevili Radek Cibulka, Adam Radba nebo Dominik Krukowski. Hrál se bojovný fotbal, ve kterém Baník dokázal trápit svého soupeře především brejkovými situacemi, ve kterých sázel na rychlost Krukowskiho. Vybojoval tak několik rohových kopů nebo zpětných centrů. Pardubice měly více ze hry, výrazné šance si však nevytvářely, ačkoliv brankář Michal Patka byl po celý zápas v permanenci.

O vývoji utkání rozhodla branka Helešice, který ve 33. minutě trefil přímý kop z hranice velkého vápna ke vzdálenější tyči. Most musel dotahovat a Pardubice přeci jen více kontrolovaly hru. Přesto ve druhém poločase došlo k několika závarům před brankou Pardubic, které při troše štěstí mohly dopadnout jinak, chyběla však pohotovější střelba. Paradoxně z brejků nyní hrozil ligový tým a potřeboval rozhodnout, neboť vyrovnání s trochou štěstí viselo ve vzduchu. Jasnou šanci jsme si však vypracovat nedokázali, ačkoliv střídání Štefka nebo Novotného zvýšilo mostecké obrátky v závěru zápasu.

V poslední desetiminutovce došlo k rozuzlení, v 83. minutě po rohovém kopu zvýšil Bartosz Pikul na 2:0 a o postupu Pardubic bylo takřka rozhodnuto. Bohužel z následné akce dostal Most ještě třetí branku z kopačky Jakuba Matouška. Tříbrankový výsledek neodpovídá úplně obrazu hry, avšak na zaslouženém postupu Pardubic nic nemění. Most předvedl dobrý bojovný a týmový výkon, který proti silnějšímu soupeři působil sympaticky a odvážně.

FK Baník Most-Souš - FK Pardubice 0:3 (0:1)