27. 4. 2023

Béčko porazilo Jiřetín a proklouzlo do semifinále Poháru ÚKFS

B-tým
27. 4. 2023

Mostecká juniorka poprvé v éře noveho klubu porazila Horní Jiřetín. Ve středu v podvečer v poslední čtvrthodině otočila nepříznivý vývoj a brankami Charamzy ze 76. minuty a Cicka z 89. vyhrála 2:1. V semifinále narazíme na Tatran Kadaň. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Modlaby s FK Ústí B.

Poprvé v novodobé historii našeho nového klubu slavíme vítězství nad Sokol Horní Jiřetín. Utkání ve velmi fair-play atmosféře naše rezerva otáčela až v posledních 14 minutách. Těsně před koncem, kdy už trenéři chystali seznam střelců penaltového rozstřelu, rozhodl z přímého kopu Tomáš Cicko.

Jiřetín vedl od 15. minuty po brance Onřeje Kopaničáka, který se prosadil po rohovém kopu. Most většinu času pouze dobýval organizovanou defenzívu domácích a přežil i některé slibné protiútoky. Po zákroku na kapitána Miroslava Svobodu ve druhém poločase získal Jiřetín možnost penalty, kterou však sám postižený Míra Svoboda odvolal s vysvětlení, že o faul nešlo. Velké gesto respektu a fair play, ve vyřazovacích zápasech spíše nevídané.

Most příležitosti těsného stavu využil a v závěrečné čtvrthodině dokázal vyrovnat po brance Charamzy a v poslední minutě základní hrací doby rozhodl Tomáš Cicko.

Za domácí ve druhém poločase nastoupil i trenér mostecké mládeže Michal Broskovics. Žlutých karet bylo více na straně Mostu, již v 8. minutě se žlutil Petr Kavický. Do sestavy se na 15 minut po zranění vrátil i Vojta Nepraš, stejně tak po dlouhém zranění již pravidelně naskakuje stále dorostenec Honza Havlíček.