A-tým
13. 1. 2023

Daniel Sochor před zápasem se Štětím

A-tým
13. 1. 2023

Daniel Sochor před zápasem se Štětím

První zápas nového roku odehrajeme v sobotu ve Velebudicích proti Štětí, trenér Daniel Sochor do zápasu nasadí celý hráčský kádr.

SK Štětí jako klub z prostředka tabulky Divize B bude prvním sparing partnerem v zimní přípravě našeho A-mužstva. Hráči tak po prvním tréninkovém týdnu naskočí do zápasového rytmu, který je týden po týdnu provede celým jarem až k 10. červnu, kdy se rozuzlí současná sezóna 2022/2023. Hrát budeme každý víkend, po sobotním zápase se Štětím nás čekají tři zápasy venku. Závěr přípravy už bude v domácích podmínkách.

V prvním zápase trenér Sochor rozdělí zátěž na všechny hráče aktuálního kádru. Ihned od prvního zápasu se zaměříme na mapu hry, aby se hráči co nejlépe orientovali na svých pozicích a zkoušeli několik herních variant. V sobotu se však jedná spíše o další tréninkovou jednotku s kondičním faktorem. V prvním tréninkovém týdnu jsme se zaměřovali na aerobní rozvoj kondiční kapacity a silovou složku, samozřejmě v napojení na míčové dovednosti a herní prvky. V zápase budu chtít vidět všechny hráče jak se na nich projevila dvou-měsíční zápasová přestávka. Doufám, že budou psychicky odpočatí a na první zápas nového roku se těší. Sdělil Daniel Sochor pro klubový web.

Most odehrál poslední utkání 12. listopadu proti FK Teplice B, po dvou měsících tak znovu naskočí do zápasového kalendáře. V sobotu se představí i všechny potenciální posily, které s týmem trénují od prvního tréninku. Záložníci Buneš a Kubeš, obránce Kibal a ofenzivní záložník Kristian Majid. Žádné speciální požadavky na ně nebudou, bude se jednat o zapracování hráčů do sestavy, aby si navykli na týmové herní varianty.

V dalších zápasech zimní přípravy hrajeme další tři zápasy venku, postupně v České Lípě, na Motorletu a Admiře. Závěr zimy naopak strávíme doma, a to v zápasech proti Chomutovu, Přešticím a Karlovým Varům. Poslední zápas bychom už rádi odehráli na přírodní trávě, ale samozřejmě se uvidí dle vývoje aktuálního počasí, které je tuto zimu poněkud nepřehledné.

Diváky a všechny fanoušky musíme upozornit na skutečnost, že areál ve Velebudicích bude v sobotu velmi obsazen. V přilehlých tělocvičnách probíhá velký turnaj mládeže. Budou potíže se zaparkováním, žádáme proto diváky, aby vyrazili dříve a byli trpěliví při hledání parkování nebo dokonce v rámci novoročních předsevzetí vyrazili do Velebudic pěšky.

Baník Most-Souš - SK Štětí
sobota 14.1.2023 od 10:30 ve Velebudicích
čtěte také

novinky