9. 5. 2022

Derby v Chomutově jsme vyhráli 3:2

A-tým
9. 5. 2022

A-mužstvo zvládlo páteční předehrávku v Chomutově a po brankách Opluštila, Petržílky a Glasera zvítězilo 3:2. Hladký průběh zápasu narušila desetiminutovka ve druhé půli, ve které jsme ztratili dvoubrankové vedení.

Důležitý zápas v cestě za cílem současné sezóny jsme zvládli. Páteční derby v Chomutově přilákalo zvýšený divácký zájem a mostecký kotel vytvořil i příjemnou fotbalovou atmosféru, a to plnou očekávání. Podzimní setkání obou soupeřů v Mostě přineslo velké drama, zápas jsme museli otáčet a o vítězství 4:1 rozhodli až v samotném závěru. Mírně po vzoru evropských pohárů jsme tři branky nastříleli skoro až v nastaveném čase. Jarní odveta na rozsvíceném chomutovském stadionu věštila, že nepůjde o nijak jednoduchý zápas, zvlášť když domácí drželi 5-zápasovou sérii bez porážky.

Most do utkání vstoupil lépe, brzy získal střed hřiště a trpělivou kombinací soupeře přehrával. Přesto se šance rodily na obou stranách. Chomutovský nezdolný forward Martin Boček se v první půlhodině objevil ve dvou náznacích šancí, v tísni střílel pokaždé vedle mostecké branky. První mosteckou šanci prováhal Danyil Dolechek, když z dobré pozice střílel pouze do náruče chomutovského brankáře Staňka. Jan Kopta se skoro vzápětí prodral do dobré střelecké pozici na úrovni penalty, ale špatně trefil míč. Ve 36. minutě jsme se konečně prosadili, Marek Opluštil naskočil na centr Chaloupky a hlavičkou k tyčce otevřel skóre, 0:1. Krátce před poločasovou přestávkou jsme zvýšili už na 2:0, po sérii centrů do chomutovského vápna se k odraženému míči dostal Adam Petržílka a zavěsil.

Návrat do zápasu po přestávce nás však nezastihl vůbec v dobrém světle. Chomutov hned ve 47. minutě po sporné penaltě snížil na 1:2 a v následujících minutách se začal hrát oboustranně velmi ofenzivní fotbal plný brejkových situací. Jeden takový brejk bohužel Chomutovu vyšel, průnik do vápna skončil zakončením a zákrokem brankáře Nejedlého, odražený míč však pohodlně uklidil do sítě Václav Černý. Po vyrovnání na 2:2 mírně ztěžkly nohy. Most se vrátil k trpělivé kombinaci a získal zpět kontrolu nad průběhem hry. Chomutov začal opět poctivě bránit a přílikš příležitostí se nevytvářelo. Trochu jako vysvobození přišel vítězný gól Petra Glasera. Po vybojovaném míči napřáhl z větší vzdálenosti a krásnou střelou využil vysunuté postavení brankáře Staňka, míč začal po své trajektorii klesat a zapadl do pravého horního růžku chomutovské branky, 2:3.

Závěr zápasu jsme dokázali odehrát pod větší kontrolou hry, Chomutov se již do vážnější příležitosti nedostal a Most zaslouženě zvítězil.

FC Chomutov - FK Baník Most-Souš 2:3 (0:2)