4. 8. 2023

Diskuse s fanoušky přinesla plno nových nápadů a podnětů

4. 8. 2023

Diskuse s fanoušky přinesla plno nových nápadů a podnětů

Ve čtvrtek v posledním předsezónním týdnu proběhla beseda vedení klubu s fanoušky mosteckého fotbalu. Přinesla množství zajímavých nápadů i požadavků na organizaci další klubové činnosti.

Klidná a věcná diskuse se nesla v obecné koncepční i sportovní úrovni. Fanoušci vznesli i některé své požadavky na rozvoj domácího stadionu a vyměnily se informace o možném a nemožném v souvislosti s nastavením udržitelnosti klubového rozpočtu.

Trenér A-mužstva Miloš Sazima poděkoval za zřetelnou podporu, kterou vyjádřila až dvacetičlenná skupina diskutujících a požádal o pomoc týmu i v momentech, kdy se třeba nebude moc dařit a tým bude potřebovat podržet. Poodkryl i způsob práce s mladými hráči se základem v kvalitním tréninku, které mostecké zázemí nabízí v nadstandardních podmínkách.

Sekretář klubu Petr Černý zmínil některé organizační a bezpečnostní opatření při domácích utkání. Požádal přítomné fans o některé korekce v chování na stadionu, zejména vzpomenul některé negativní momenty související se vstupem fanoušků na hrací plochu. Vzpomněl také speciální moment naháče, který na chvilku přerušil poslední domácí utkání s Benešovem. Zároveň Petr Černý sdělil informace o chystaných změnách s občerstvením na stadionu i tvorbě specializovaných sektorů pro domácí fanoušky a případné organizované fanoušky hostů. Fanoušci přednesli zájem, aby fanoušci hostů neměli k dispozici celou protější tribunu, ale pouze její část.

Petr Johana krátce vzpomenul své působení v Mostě a zápasy na stadionu FSJM, vzpomněl však také rozvoj areálu na Souši a pohovořil o formátu B-mužstva, které v minulé sezóně hrálo málem o postup do divize.

Zástupci fanoušků se nabídli s pomocí klubu při tvorbě bohatější nabídky příspěvků na sociálních sítích a vyjádřili zájem, aby klub rostl i v oblasti marketingu. Kritizovali slabou aktivitu v propagaci domácích utkání, například nedostatečné využití plakátovacích ploch ve městě. Ředitel klubu Jan Skýpala jejich podněty uznal a zejména v oblasti plakátů nebo dalšího rozvoje webu slíbil brzkou nápravu. Ohledně komunikace klubu se připrabuje vznik samostatné redakce webových stránek a sociálních sítí, která by byla více specializovaná na pravidelné uveřejňování příspěvků. Připomněl však, že klub v dosavadní aktivitě na webu a sociálních platformách patří k nejaktivnějším z celé soutěže ČFL.

Diskuse se vedla také o úpravě sektoru domácích fanoušků, některé podněty se budou řešit s majitelem stadionu. Zájem je i o poločasové soutěže a produkty rozšířeného fanshopu, kde klub potvrdil start činnosti klubového e-shopu již v průběhu měsíce srpna.

Výstupem společné diskuse s fanoušky však byla pozitivní a konstruktivní debata, kde některé výstupy diskuse bude možné realizovat již v této sezóně, která startuje tuto sobotu v 10:30 hodin domácím zápasem proti Pardubicím.