8. 2. 2023

Do Mostu přichází záložník Marek Vobecký

8. 2. 2023

Do Mostu přichází záložník Marek Vobecký

Z FK Ústí nad Labem přichází na přestup 23-letý záložník Marek Vobecký a doplní tak kádr trenéra Daniela Sochora pro jarní boje v ČFL.

dchovanec FK Teplice, který ještě na jaře 2022 svému mateřskému klubu pomáhal s udržením nejvyšší soutěže například v zápasech ligové nadstavby o udržení, dále nechtěl přijmout pokračující roli v teplickém B-mužstvu a zvolil angažmá v FK Ústí nad Labem. Mostecký Baník v létě 2022 jako nováček ČFL se svojí nabídkou přišel pozdě, ačkoliv zájem o Markovy služby projevil již v létě, když vyplulo na povrch svolení k přestupu z FK Teplice. Marek Vobecký následně odehrál všech 15 podzimních zápasů ČFL za FK Ústí nad Labem, ve všech s plným počtem odehraných minut.

Přetrvávající zájem našeho klubu vyslovený opět po skončení podzimní části dopadl na úrodnou půdu a během ledna došlo k velmi konstruktivní dohodě s FK Ústí nad Labem na přestupu Marka Vobeckého do Mostu. Ačkoliv hráč s ligovými starty ve Fortuna:Lize; neskrýval své pracovní angažmá v Kauflandu, odkud odbíhal na ligové tréninky, což neuniklo mediálnímu zájmu. Pracovní situace a skloubení výdělku z fotbalu na úrovni 3. ligy pokračovalo i během podzimní části současné sezóny. Řešením bylo až nastavení nové pracovní pozice s partnerem našeho klubu, kterým je společnost na výrobu a montáž elektro-rozvaděčů Techco-Electrics ETS v Teplicích. Fotbalové nadšení a vysoká sportovní odbornost lidí v managementu této firmy umožnilo talentovanému hráči další přestup a možnost věnovat se opět naplno fotbalu.

Představení hráče se očekává při nejbližším přípravném zápase, tedy v sobotu 11. února proti FC Chomutov, hraje se ve Velebudicích. Náš klub v současnosti finišuje s doplňováním hráčského kádru. Ačkoliv přestupní období trvá až do konce března, přeci jen tři týdny před startem soutěže budeme chtít kádr alespoň částečně uzavřít. Svěřence Daniela Sochora nyní čekají tři poslední přípravné zápasy, všechny v domácím prostředí (FC Chomutov, FK Přeštice, Slavia Karlovy Vary). Soutěž začíná v sobotu 4.3.2023 domácím zápasem proti Chlumci nad Cidlinou.

Marek Vobecký
narozen: 16.2.1999