Projekt Chemnitzer
8. 8. 2022

Dorost U19 absolvoval generálku s U19 Chemnitzeru FC

8. 8. 2022

Mostecký dorost v generálce na novou sezónu prohrál doma 0:3 se stejně starými vrstevníky Chemnitzer FC. V utkání mohl jít do vedení, pokud by ovšem proměnil penaltu.

Ve dvou víkendových zápasech (A-mužstvo, Dorost U19) jsme penaltou mohli získat výraznou výhodu, ani v jednom z důležitých zápasů jsme však pokutový kop neproměnili. Dorost Chemnitzeru FC v minulé sezóně sice sestoupil z nejvyšší německé Bundesligy, přesto se jedná v mládeži o velmi konsolidovaný klub s ambicemi na návrat do nejvyšší německé soutěže dorostu, navíc většina hráčů v soutěži Bundesligy nastupovala, navíc mladší dorost se v soutěži udržel. Mostecký dorost tedy v utkání rozhodně nebyl favoritem, ba naopak panovaly i obavy z konečného výsledku.

Skutečnost však vykreslila novou mosteckou U19 ve velmi dobrém světle. Chemnitzer FC byl sice po celý zápas lepším týmem, Most ale dokázal držet krok až do 88. minuty. Poté jsme si velmi dobrý dojem doslova zkazili dvěma zbytečně inkasovanými brankami. V úvodu zápasu jsme dokonce odmmítli vedení, když jsme ve 12. minutě zahodili penaltu.

V přátelském utkání hraném na hlavním stadionu FSJM začal úvod pozvolna. Chemnitzer FC zvolil velmi postupný a kombinační útok a Most dokázal zahušťovat hřiště a postupné kombinace dokázal eliminovat bez výarznějších zásahu brankáře Behiny. Dokonce se povedly i některé brejky, zejména Jan Havlíček táhl většinu ofenzivních akcí. Již v sedmé minutě tváří v tvář gólmanovi střílel nepřesně a navíc málo razantně. Z další podobné akce středem hřiště si Havlíček již vykoledoval penaltu, kterou jsme však neproměnili.

Chemnitzer FC zvýšil obrátky a Most se občas dostal do delších pasáží bez držení míče, ale přesto se nevzdal. Dařilo se mu především v křídelních prostorech. Vlasta Lipták odehrál výborný zápas na pravém kraji zálohy, vlevo byl přínosem mostecké sestavy Nicolas Soběslavský. Ze středu hřiště dokázal udržet vyšší kvalitu hry Adam Radba. Most tak kladl slušný odpor a vyrážel i do vydařených akcí. Bohužel však chvíli před přestávkou ze skoro nevinné akce ve 43. minutě inkasoval.

Ve druhém poločase jsme nesložili zbraně ani po prostřídání 6 hráčů sestavy a všichni nově příchozí se s náročným zápasem vyrovnali velmi dobře. Vyložené šance ze strany Mostu už přicházely v menším počtu. Přesto se za obranou Chemnitzu ocitly v nájezdech Nicolas Soběslavský a Jakub Pinte.,Soběslavský své zakončení bohužel hodně uspěchal, stejně tak Jakub Pinte se potřeboval ve vápně zbavit posledního obránce, celý stadion očekával pověstnou zasekávačku, místo toho však přišla střela hodně z úhlu a povzdech.

Závěr zápasu se doslova nepovedl. V 88. minutě nepovedený centr z kraje hřiště skončil v síti mostecké branky. Góly, které padají i v televizních soutěžích jsou však pokaždé k naštvání, neboť jsou nevypracované, doslova šťatsné. Bohužel Most poté dostal po rozehrávce ještě třetí branku, nyní už z poklesu koncentrace obranné formace, která pustila Chemnitz do posledního brejku, který německý soupeř jednodušše zakončil.

FK Baník Most-Souš U19 - Chemnitzer FC U19 3:0 (1:0)
Sestava Mostu: Behina - Keldrych (70. Hadinec), Kovář, Kozikowski, Rjaska (60. Buben) - Radba, Málek (60. Žáček) - Lipták, Havlíček, Soběslavský (60. Dražil) - Hammerschmidt (70. Pinte)