Mládež

Mládež
19. 5. 2023

Dorost hostí doma Roudnici, ženy jedou na Duklu Praha

O víkendu pokračuje program mládežnických týmů, ženy jedou na Duklu Praha.

Dorostenci přivítají doma na souši ambiciózní tým VOŠ Roudnice, která byla ještě v průběhu jara aspirantem postupu, než FK Ústí nad Labem v soutěži Divize dorostu jasně v ambnicích převážilo. O víkendu může právě ústěcká Arma rozhodnout o postupu do 2. ligy dorostu. Mostecký výběr U19 Petra Johany může potvrdit stoupající trend výkonů a rozdat si to se 4. celkem tabulky z Roudnice. Dorost vstal z mrtvých po infarktovém vítězství v Benešově, kde v přestřelce v posledních pěti minutách vyhrál hokejově 5:4, na památný gól Vlasty Liptáka, který se poprvé v sezóně objevil na zadní tyči vzpomínáme stále. Od té doby dorost U19 neprohrál a nevydařenou sezónu očistil i neprohrou v derby na hřišti Litvínova v minulém kole.

Mladší dorost U17 hraje celou sezónu v poklidu na 5 - 6. místě tabulky, aktuálně má hned 6 hráčů posunutých do U19 a plní roli mládežnické líhně. Jarní zápasy se širším kádrem hráčů zvládá rovněž skvěle, aktuálně již pět zápasů neprohrál. Minulý víkend vyhrál v Litvínově, kde v derby otáčel nepříznivý vývoj, ve druhé půli dvěma góly rozhodl Jan Svoboda.

Náročná sezóna žakovské divize U15 je rovněž rozhodnuta, Most i s omezeným kádrem ročníku 2008 pluje v poklidu středem tabulky a v závěru sezóny bude víceméně dohrávat a soustředit se spíše na pohárovou soutěž Ústeckého kraje. Letošní starší žáky odehrál vesměs o rok mladší ročník a dosáhl velkých úspěchů. Klub díky tomu pro příští sezónu stabilizoval kádry a může konečně pohlížet po ambicióznějších projektech v rámci soutěží v ČR.

Mladší žáky čeká v nadstavbě žákovské ligy cesta do Sokolova k tradičním soubojům s kvalitními žákovskými výběry západočeského klubu. Vítězství v Sokolově může kluky U13 přiblížit k top 3 horní nadstavby, což by byl jistě velký úspěch.

Přípravky o víkendu nastoupí k satelitním turnajům v rámci Krajského přeboru Ústeckého kraje, a to starší U11 a U10 na hřišti v Litvínově, mladší U9 a U8 se ukážou doma v Čepirozích, a to v neděli dopoledne. Má být nádherný víkend, co se týče počasí, a jistě stojí za to vyrazit za dobrým mosteckým fotbalem.

Program zápasů družstev FK Baník Most-Souš o víkendu 20.5./21.5.2023
AM vs. FK Přepeře, sobota 15:00, stadion FSJM