25. 4. 2023

Dorost porazil Českou Lípu a míří tabulkou vzhůru

Mládež
25. 4. 2023

Teprve 16-letý Denis Paldrych o víkendu dvěma góly přispěl k obratu utkání proti České Lípe, které tým U19 nakonec vyhrál 2:1.

Po remíze s Karlovými Vary dorostenci konečně vyválčili plný bodový zisk a v sobotu si připsali teprve první jarní výhru, ačkoliv s Arsenalem Česká Lípa po poločase pohrávali 0:1. Obtížná sezóna mosteckých dorostenců se snad blíží lepším zítřkům. Klubová sázka na mládí, kde Skurovec, Rjaska, Radba nebo Havlíček již hrají v dospělé složce částečně omezuje současný dorost U19. Obvykle se čtyřmi mladšími dorostenci v sestavě tým U19 bojuje v obnovené dorostenecké divizi, kde nás navíc trápí i těžké vylosování na úvod každé podzimní nebo jarní zápasové části. Tým se stejně jako na podzim bude muset zvednout ze série těžkých zápasů, ve kterých body bohužel nepřišly.

Charakter se však ukázal v sobotním zápase proti České Lípě, které dorost po poločase prohrával 0:1. Jelikož šlo o souboj ve spodní polovině tabulky, napětí v utkání rozhodně nechybělo. Hned na úvod zápasu Most zahodil doslova dvě stoprocentní šance, aby po nedorozumění v obraně od 8. minuty prohrával.

Narůstající tlak a jasná herní převaha se konečně zúročila po změně stran. Klid v koncovce dlouhodobě chyběl ofenzivním hráčům Bendovi nebo Charamzovi. V 65. minutě však Denis Paldrych svým prvním gólem z přímého kopu vyrovnal stav. Touha po vítězství se tentokrát konečně ukázala větší na straně našeho dorostu a 11 minut před koncem opět Denis Paldrych druhým gólem přispěl k dokonalé otočce a těsné výhře 2:1.

Dorost má před sebou ještě dohrávku proti SK Libuš a o víkendu cestuje na hřiště posledního SK Benešov. V dalším programu zápasů se utká vesměs z týmy ze druhé poloviny tabulky, osud tak má plně ve svých rukou a měl by začít těžit z herního stylu, se kterým jsme herně byli úspěšní i proti těžším soupeřům, body to však v úvodu jara ještě nepřinášelo.

FK Baník Most-Souš - Arsenal Česká Lípa 2:1 (0:1)
Branky: 65. a 79. Paldrych - 8. Webera
Sestava Mostu: Behina - Keldrych, Kovář, Švarc, Bíma (72. Lipták) - Havlíček, Žáček (45. Š. Buben) - Paldrych (89. Rada), Charamza, Benda (72. Kozikovwski) - Fiala (72. Hammerschmidt)