Mládež

Mládež
5. 4. 2024

Dorosteci hrají s VOŠ Roudnice, žáci jedou na Aritmu

O nadcházejícím víkendu se v domácím prostředí na Souši představí mostečtí dorostenci v zápasech proti VOŠ Roudnice nad Labem.

Po Velikonočním víkendu se fotbalový program opět standardizuje do klasického víkendového programu. V sobotu dopoledne na Souši vyzvou oba dorosty Baníku v zápase Divize dorostu hosty z VOŠ Roudnice nad Labem. Jedná se o souboj 4. a 5. celku tabulky. Mostecká U19 na podzim se soupeře v Roudnici remizovala 0:0. Na jaře má dosud ze čtyř zápasů dvě výhry a dvě prohry, naposled však dorostenci zvítězili v Sokolově 4:2. VOŠ Roudnice minulý víkend porazika Meteor Praha 2:0.
Mladší U17 má v tabulce podobné postavení, pouze prohozené. Se stejným bodovým ziskem má U17 VOŠ Roudnice lepší skóre a v tabulce jí patří 4. místo, Most U17 je aktuálně pátý. Mladší dorostenci naposledy doma porazili Karlovy Vary 1:0, v minulém kole však prohráli v Sokolově 1:3.

Starší žáci U15 a U14 cestují v neděli na Duklu Jižní Město, tedy partnerský klub klasické Dukly Praha. Oba žákovské týmy Baníku zažívají dobrý vstup do jara a jsou dosud bez prohry. Naposledy U15 porazili Aritmu Praha 1:0. Mladší U14 na jaře dokonce boduje naplno a připasala si zatím 4 výhry, naposledy vítězství 4:0 na Aritmě. Vzhledem k postavení v tabulce budeme v nedělních zápasech v Praze jasným favoritem. Hraje se v Praze na Jižním Městě, v areálu základní školy v Mikulově ulici.

Mladší žáky U13 a U12 čekají o víkendu zájezdy do Prahy na Aritmu Praha. Starší U13 patří aktuálně 5. místo tabulky s tříbodovým odstupem na třetí Karlovy Vary. Mladší U12 má trochu slabší sezónu a aktuálně bojuje na 11. místě tabulky a na Aritmu Praha ztrácí 8 bodů.

Souboj o čelo tabulky čeká v neděli na krajské starší žáky U15K, v souboji čtvrtého s druhým narazí na Hvězdu Trnovany. Baník ztrácí na 4. místě tabulky na svého sobotního soupeře 4 body. Vstup do jarní části si klukům povedl výborně, v úvodních dvou zápasech porazili Modlany 5:1 a naposledy Chuderov 3:2. Ve stejné soutěži mladší krajská U13 má volno.

V sobotu odpoledne odehrají své zápasy i dorostenky a ženy. Dorostenky cestují na Bohemku k souboji šestého s osmým. Dorostenky Baníku na šestém místě 7 bodů na třetí FK Teplice, z minulého víkendu však pokračují po jasné výhře nad rivalkami z Roudnice v poměru 9:1. Áčko žen v ženské Divizi hraje rovněž v sobotu odpoledne v Jílovém u Prahy. Po poslední remíze 1:1 s Malešicemi jsme trochu ztratili kontakt se špičkou tabulky, ale stále hrajeme na třetím místě tabulky.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš (6.4. - 7.4.2024)
AM vs. FC Hradec Králové B (neděle 10:15, hřiště Slavia Hradec Králové)
BM vs. TJ Oldřichov (sobota 10:30, Oldřichov)
U19 vs. VOŠ Roudnice (sobota 10:00, Souš)