Mládež

Mládež
7. 10. 2023

Dorostenci jedou do České Lípy, žáci vyzvou Sokolov

Většina mládežnických týmů Baníku hraje své zápasy v neděli, dorostenci stejně jako A-mužstvo narazí na Českou Lípu, žáci přivítají doma v Mostě na Albrechtické Baník Sokolov.

Největší pozornost víkendu přitahují zápasy s Českou Lípou. Proti Arsenalu Česká Lípa hraje v sobotu A-mužstvo a v neděli do Lípy cestují dorostenci U19 a U17. V dorostenecké divizi U19 půjde o souboj třetího s pátým celkem tabulky. Mostecký dorost v minulém kole možná zbytečně zaváhal doma s Aritmou, o to větší motivaci bude mít nyní venku v České Lípě. Soupeř se po 3-zápasové sérii výher s Litvínovem, Vyšehradem a Ústím n/L vyhoupl do popředí tabulky, naposledy však prohrál venku na Meteoru Praha 0:3.
Mladší U17 je v souboji s Českou Lípou větším favoritem, aktuálně náš mladší dorost (a starší stejně tak) drží 5-zápasovou sérii bez prohry, kéž by se klukům podařilo trend protáhnout i ve venkovním zápase v Lípě, ketrý je na programu v neděli od 10:00 a 12:00 hodin.

Žáci U15 nastoupí doma na Albrechtické proti Baníku Sokolov a očekává se souboj dvou týmů s podobnou sportovní formou. V dosavadním průběhu sezóny oba soupeře ztratili pouze jediný zápas, Most prohrál s Duklou, Sokolov prohrál jedinkrát s Karlovými Vary. V posledních zápasech paradoxně oba týmy nastoupili na hřišti v Roudnici, Sokolov zde ve středeční dohrávce vyhrál 4:3, když otáčel nepříznivý poločasový výsledek, hattrick zaznamenal sokolovský Alexandr Fomin. Most v Roudnici minulý víkend vyhrál jasně 7:1 a také máme hráče s hattrickem, kterým byl Václav Kos.
Mladší U14 je v zápase se Sokolovem favoritem, v tabulce půjde o souboj čtvrtého s desátým týmem tabulky. Most je v tabulce druhým nejlépe střílejícím týmem, v dosavadních osmi zápasech kluci nastříleli již 67 branek, což je průměr více jak 8 branek na zápas. Více gólů nastřílela pouze Dukla Praha, a to 71, tedy o čtyři branky více.

Mladší žáci U13 a U12 na stadionu FSJM v neděli přivítají SK Střešovice. U13 se v případě výhry může dotáhnout na čelo tabulky. Výsledky však v těchto soutěžích nejsou nijak důležité, spíše přechod kluků na velké hřiště. Baník Most-Souš patří k několika klubům, kteří v ktaegorii U13 hrají na větší hřiště vápno-vápno. Klukům zatím tento styl svědčí, padá hodně branek a i zde máme průměr dokonce 12 branek na utkání.

Přípravky hrají další satelitní turnaje krajského přeboru. Starší přípravka U11 a U10 v sobotu v Teplicích, mladší přípravka U9 a U8 v neděli v Roudnici.

Dorostenky zvou na zápas 2. ligy dorostenek do Čepiroh, kde se v sobotu v 11:00 hodin utkají s Mělníkem. A-Ženy hrají v neděli ve 14:30 v Karlových Varech.

Na závěr víkendu je možné vyrazit na B-mužstvo, které v GKR Krajském přeboru přivítá na domácím hřišti na Souši v neděli od 15:00 hodin FC Jílové.

Víkendový program družstev Baníku Most-Souš
AM vs. Arsenal Česká Lípa (sobota 15:00, FSJM)
BM vs. FC Jílové (neděle 15:00, Souš)
Ženy vs. Slavia Karlovy Vary (neděle 14:30, K. Vary)