Projekt Chemnitzer
30. 7. 2022

Dorostenci porazili v přípravě Chemnitzer FC

30. 7. 2022

V rámci projektu Länder-Spiel se Chemnitzer FC připravuje na start německé soutěže na soustředění v Česku. O víkendu se v miniturnaji dorostů utkal s mosteckým A-dorostem, turnaj doplnil dorost Baníku Sokolov.

Prestižní souboj s účastníkem nejvyšší německé dorostenecké bundesligy zvládla mostecká U19 velmi důstojně. Své o rok mladší soupeře z Německa porazila v zápase hraném na jeden poločase 1:0, jedinou branku zápasu vsítil ve 26. minutě Nicolas Soběslavský. Chemnitzer FC si ve druhém poločase spravil chuť se Sokolovem, kterého naopak 1:0 porazil.

V rámci partnerské spolupráce obou klubů absolvuje Chemnitzer FC své herní soustředění v České republice, právě díky tomu vznikla možnost pro další přátelský zápas, kterým naši hráči získávají cenné zkušenosti v kontaktu s nejvyšší úrovní německého fotbalu. Most do zápasu sice dle dohody nastoupil s o rok starším týmem, přesto se museli naši hráči vydat na maximum, aby tempu zápasu a především jeho důrazu stačili. Chemnitz začal velmi intenzivně a v prvních deseti minutách doslova uzamkl mostecký dorost v jeho vlastním vápně. Museli jsme přežít i některé vyložené šance, ale po úvodním náporu jsme dokázali rovněž udržet míč v záloze a vytvářet si první nesmělé pokusy.

Jakmile mostecký dorost přidal i na důrazu v soubojích a opadla úvodni naivita, začali jsme i mírně přebírat taktovku zápasu. Důležitá byla i snaha o konstruktivní zakládání útočných akcí, dokázali jsme delší úseky hry udržet balon a hra se mírně vyrovnala. Přesto Most těžil především z brejků, tempo hry udávali mladíci Chemnitzeru FC. Ovšem některé útočné akce jsme kombinačně dotáhli až do zakončení. Konkrétně třeba ve 26. minutě, kdy Šimon Buben vytáhl míče po levé straně, nacentroval, Jan Hammerschmidt (MC) vyhrál hlavu a odražený míč propálil Nicolas Soběslavský k tyči do sítě.

Závěr poločasu byl především o poctivé defenzívě a Most podržely i některé klíčové zákroky brankáře Tomáše Behiny, který byl velmi důležitou postavou úspěšného dopoledne.