Mládež

Mládež
26. 7. 2023

Dorostenci se chystají na novou sezónu ve Spořicích

Dorost U19 a Dorost U17 tráví tréninkový kemp před novou sezónou ve Spořicích u Chomutova, kam mostecká mládež vyráží na soustředění pravidelně.

Do sezóny vstupuje Dorost U19 a U17 o stejném víkendu jako A-mužstvo, tedy v sobotu 5.8.2023. V prvních dvou kolech budeme mít výhodu domácího prostředí. Nejprve v prvním kole přivítáme doma Slavoj Vyšehrad, za týden přicestuje do Mostu FK Ústí nad Labem. Pro první kolo došlo mezi Mostem a Vyšehradem k výměně pořadatelství, neboť Vyšehrad disponuje pouze hřištěm s umělým trávníkem, kluby se proto dohodly, že v létě odehrají vzájemný zápas v Mostě na Souši a začátkem na jara naopak v Praze na Vyšehradě, na místní umělce.

Společné soustředění U19 a U17 ve Spořicích probíhá s využitím místních velmi dobrých podmínek k trénování ať už na kvalitním trávníku místního klubu 1. FC Spořice, ve velké sportovní hale nebo posilovně. Dorostenci podstupují až 3 tréninkové dávky denně. Starší dorost U19 využívá navíc i cyklistické výšlapy s větším zaměřením na kondici a aerobní výkon hráčů.

V úterý odpoledne oba dorosty odehrály přípravná utkání proti SK Kladnu. Starší U19 vyhrála 3:0, mladší U17 odešla poražena výsledkem 1:5. Oba týmy se vracejí ze soustředění ve středu a zbytek přípravy již absolvují v domácích podmínkách.

Kádry obou dorostů hlásí několik posil a nových tváří, kteří aktuálně dokončují transfery a věří, že se vše stihne právě včas před prvním hracím kolem.

Dorost U19 na cyklo tréninku v okolí Spořic