Mládež

Mládež
7. 3. 2024

Dorostenci vstupují do jarní části zápasem v Ústí nad Labem

O víkendu se rozbíhá většina mládežnických soutěží. Dorostenci Baníku Most-Souš U19 a U17 shodně vstoupí do jara ze třetího místo tabulky.

Celkem 8 přípravných zápasů odehrál starší dorost U19. Vedle standardní zápasové přípravy se třikrát utkal i s dospělými týmy v okolí. Výsledkově byla zimní příprava úspěšná, jedinou porážku uštědřil dorostencům Motorlet Praha. Největší vítězství se zrodilo proti mužskému týmu FC Spořice, celku I.A třídy nasázeli Baníkovci osm branek.

Oba dorosty absolvovali v únoru i společné soustředení ve Spořicích, během kterého využili především možnosti rozšířené regenerace, posilovny a také hřiště v nedalekém Jirkově.

Do jarní části vstoupí U19 i U17 s pozměněnými, lépe řečeno omlazenými kádry. Od zimní části trénuje ve starší U19 hned šestice věkem stále mladších dorostenců. Vyšší věkovou kategorii si tak na jaře zkusí Matyáš Konopík, Vít Kopřiva, Luboš Studený, a Pavel Záruba. David Švarc působí ve starším dorostu již od léta 2023, tedy od začátku sezóny.

Podobně někteří starší dorostenci budou na jaře nastupovat již v B-mužstvu v soutěži krajského přeboru dospělých. Poprvé mezi muži se tak objeví Martin Kovář, Šimon Buben, Pavel Bíma, Josef Kučerka nebo Dominik Keldrych.

Zrychlené posouvání mladších hráčů ve věku dorostenců bylo na pořadu i v minulých sezónách. Až do kádru A-mužstva se touto cestou propracovali mostečtí mladíci Adam Radba, Michal Rjaska, Jan Skurovec nebo Vilém Sedlák.

Dorosty začínají jaro dvoj zápasy v Ústí nad Labem, konkrétně proti b-dorostům ústecké Army, klub však od léta nese nové jméno Viagem. Následující víkend 17.3. hrají dorostenci provní domácí utkání proti Meteoru Praha. Jejich areálem bude Souš a ve hře je teoretická možnost hrát zápasy již na přírodní trávě.