Mládež

Mládež
8. 2. 2024

Dorostenci vyrážejí na soustředění do Spořic

Dorost U19 a U17 v sobotu vyráží na soustředění do Spořic, kam Most jezdí tradičně na letní nebo zimní tréninkové kempy.

Po sobotních zápasech proti Motorletu Praha vyrazí oba dorosty na společný předsezónní kemp do Spořic. K dispozici zde budou mít hřiště s uměou trávou, halu, posilovnu a případně i saunu. Multifunkční areál ve Spořicích je známým tréninkovým centrem využívaným mnoha kluby České republiky. V zimní mobodbí se využívá umělá tráva v nedalekém Jirkově.

V minulých letech zde týmy věnovali jeden i běžkové průpravě v Krušných horách, letošní sněhová nadílka však tento druh doplňkového tréninku bohužel neumožňuje. Loňské naběhané kilometry na Božím Daru nebo na Lesné tak letos překonány nebudou. Dorostence tak čeká spíše typický fotbalový dril se zaměřením na posilovnu a s využitím halové gymnastické průpravy.

Na dorostence ve Spořicích od středy 14.2. navážou i žáci U15 a U14. Mladší žáci pak dorazí s týdenním zpožděním, tedy ke konci února. V rámci společného projektu využíval areálu ve Spořicích i německý Chemnitzer FC.

Spořickým soustředěním prošel takřka každý hráč Baníku, jedná se o centrální místo mostecké předsezónní přípravy mládeže. Vzpomínky odsud se tak prolínají s kariérou hráčů Baníku. Letoší program soustředění tak zahájí dorosty U19 sobotním podvečerním tréninkem, ve středu je ve Spořicích vystřídají starší žáci.