27. 9. 2024

Dorostenky Baníku prohrály se Spartou Praha a v poháru končí

Ženy
27. 9. 2024

Čtvrteční osmifinálový souboj na Souši dorostenek WU18 Baníku proti Sparta Praha přinesl bohužel očekávaný výsledek. I přes odvahu a bojovnost mosteckých dívek favorit utkání zvládl.

Prestižní souboj na Souši v rámci osmifinále Poháru FAČR dal našim mladým ženským nadějím šanci na obrovskou zkušenost zápasu proti přednímu celku naší republiky, kterým A-dorost Sparty bezesporu je. Po čtyřgólové první půli naše holky bohužel až v závěru utkání kapitulovaly a prohrály nakonec 0:9. Čtyři branky přitom padly až v závěrečné patnáctimunutovce.

Sparťankám sice aktuálně patří až 5. místo prvoligové tabulky, přesto patří k nejsilnejším výběrům fotbalu dívek. Holky Baníku v prvním poločase do zápasu vstoupily až z přílišným respektem. Za nerozhodného stavu bohužel neproměnily dvě nadějné příležitosti. Sparta se v průběhu hry gólově prosazovala, ačkoliv se hrál oboustranný fotbal s mnoha příležitostmi na obou stranách hřiště.

Holkám Baníku chybělo především přesnější zakončení. Množství střel skončilo v náručí brankářky.

Zápas přilákal do areálu na Souš zvýšený počet diváků, a to i přes deštivé počasí. Někteří vydrželi bez deštníku odsledovat celý zápas pohárové bitvy.

Za Spartu nastoupila i někdejší hráčka Mostu Stella Balázsová a vstřelila jednu branku v závěru utkání.

FK Baník Most-Souš WU18 - AC Sparta Praha WU18 0:9 (0:4)
Branky: 5. a 35. Karolína Vytisková 36., 39., 78. a 86. Denisa Rancová, 54. Hrubá, 79. Čuntová, 85. Balázsová
Sestava Mostu: Manhush - Plačková (71. Reptišová), Kotulová Renáta (71. Ilková), Čížová Šťepánka (74. Havelková), Čížová Natálie, Kotulová Natálie, Grundová (79. Nobisová), Bergmanová (71. Křenková), Kočišová, Cížová, Váchová (46. Grögerová), Hlaváčová (Jindřichová)

Sestava Sparty: Rajsnerová (61. Repšová) - Výtisková (61. Balázsová), Pešková (46. Trnovcová), Matoušová (46. Lopatová), Hotovcová, Rancová, Daníčková (46. Volhejnová), Drbohlavová (46. Čuntová), Koblihová, Oudránová (46. Hrubá), Petráková