27. 9. 2023

Dvě branky Jindry Novotného otočily zápas s Chlumcem

A-tým
27. 9. 2023

A-mužstvo v sobotu v dramatickém utkání dvěma brankami Novotného porazilo Chlumec nad Cidlinou 2:1 a protáhlo sérii vítězství na 3 zápasy.

Prestižní utkání s Chlumcem bylo přímým soubojem o třetí místo v tabulce, které se v posledních minutách obou poločasů podařilo získat Mostu. Jindra Novotný dvěma góly na konci obou poločasů zajistil vítězství 2:1 pro zeleno-černé barvy, když odpověděl na vedoucí branku Vaníčka z 16. minuty. Utkání prestižní zejména pro bývalé hráče a trenéra, kteří v minulé sezóně právě v Chlumci působili. Konkrétně tedy trenér Miloš Sazima a hráči Kryštof Lichtenberg, Adin Jacobovici a Milosz Gluski v létě putovali na přestupové trase Chlumec --> Most.

Utkání dvou sousedů v tabulce přineslo větší množství soubojů, kterými utrpěla první půle. V té jsme hned v 16. minutě inkasovali po špatně odvrácené situaci ve vlastním pokutovém území. Vyrovnání přišlo hodně šťastným způsobem. V úplném závěru první půle rozehrával standardku takřa z půlicí čáry Marek Vobecký, poslal vysoký míč do vápna, který skočil na břevno a před nejistým brankářem Ordeltem jej pak Jindra Novotný posunul hlavou do sítě.

Ve druhé půli Baník zvýšil obrátky a vytvořil si konečně trvalejší převahu. Přinášela však vesměs pouze pološance. Navíc v 74. minutě se po nevinném zákroku, avšak druhé žluté kartě, nechal vyloučit Milosz Gluski. Most však i v deseti lidech udržel mírnou převahu a nesmířil se s remízovým průběhem. V samém závěru odcentroval z levé strany Michal Rjaska a střelu z přední tyče Jindry Novotného vyrazil brankář na roh. Následný roh odcentroval Marek Vobecký a Jindra Novotný na přední tyči hlavičkou propasíroval míč do brány. Euforická branka znamenala vítězství 2:1.

Most si upevnil třetí místo v tabulce a se vztyčenou hlavou míří k regionálnímu derby do Brozan.

FK Baník Most-Souš - FK Chlumec nad Cidlinou 2:1 (1:1)
Branky: 16. Vaníček - 45. a 90. Novotný
Sestava Mostu: Lichtenberg - Pátek, Novák, Gluski, Petržílka - Vobecký - Kubeš (45. Rjaska), Radba, Jacobovici (75. Cibulka), Štefko (90. Glaser) - Novotný (90. Novický)