25. 2. 2024

Festival šancí skončil výhrou Budějovic B 2:1

A-tým
25. 2. 2024

A-mužstvo v posledním přípravném zápase podlehlo rezervě Českých Budějovic a zaznamenalo druhou prohru zimní přípravy.

Na umělé trávě v Praze - Satalicích se odehrála generálka před startem jarní částí soutěže. Soupeřem nám byl pátý celek opačné skupiny soutěže ĆFL, Dynamo České Budějovice B. Baník Most-Souš stále bez množství opor, které by se však v nadcházejícím týdnu měli vrátit do tréninkového procesu. Trenér Miloš Sazima tak v zápase stále nemohl využít kapitána Vladimíra Pátka, stopery Milosze Gluskiho, Liada Elada nebo Rudu Nováka a dále ještě Honzu Štefka.

Zápas nabídl velmi vysoké tempo zejména v prvním poločase, kdy Budějovice vstoupily do zápasu velmi ambiciózně a zejména rychlostí Baník převyšovaly. Ve 12. minutě po rychlé kolmici skrz obrannou linii šel soupeř do vedení 1:0, které navýšil v 18. minutě po další rychlé přímočaré akci na dvoubrankový rozdíl, 2:0.

Most byl v útočných akcích těžkopádnější, ale šance si vytvářel. Po dvoubrankové sprše vyloženě zabral a přišly výrazné šance i na opačné straně. Hned ve 20. minutě po rohovém kopu hlavičkoval Radek Cibulka napříč celou bránou a Adam Petržílka byl blizoučko snadné dorážce, budějovická obrana však s vypětím sil odvrátila. Ve 24. minutě Lukáš Marhoul možná mohl lépe přihrávat před bránu, zvolil však křižnou střelu, kterou brankář vytěsnil na roh. Velmi povedenou střelu vyslal Ondra Novický. V závěru poločasu přišly i velké chvíle Jindry Novotného, povedenou střelu po samostatné akci vyškrábl brankář akrobaticky na roh, následně v dobré pozici po přihrávce Lukáše Marhoula mu gólovou střelu zblokovala skluzem budějovická obrana.

Budějovice dominovaly v přechodové fázi, jejich obrana dokázala rozehrávat přímočařejší akce, přechod do šancí byl na straně Budějovic výrazně rychlejší, Most sázel více vyloženě na brejky, postupné útoky končily většinou na zformované obraně soupeře a přehuštěném vápně s obtížnou finální fází pro Most.

Ve druhém poločase se obraz hry proměnil. Budějovice se vyloženě zaměřily na obranu a snad udržení výsledku. Most mírně pozměnil záložní formaci, v zápase poprvé získal střed hřiště a v utkání začal hrát výrazně dominantní roli. Bohužel při hře takzvaně do plných jsme si dlouho nedokázali vytvořit vyloženou šanci. Postupem času opadalo i tempo, které v první půli bylo velmi intenzivní, běžecké, s rychlým přeléváním akcí. Nedařily se ani standardní situace, většina přešla vniveč. Jediný povedený přímý kop měl Jindra Novotný, brankář Budějovic Colin Andrew měl však velmi dobrý den a chytal výborně.

Zápas se začal lámat až v posledních 15 minutách, Mostu pomohla střídání, Růžička i Kubeš se oba dostali do šancí. Novotný trefil bombu do tyče. Dvě ošemetné situace musel vyřešit i poslední půlhodinu chytající Michal Patka. V 82. minutě po akci Novotného a jeho povedené střele levačkou Most snížil na 1:2. Paradoxně po snížení skóre Budějovice výrazně zvýšily útočnou aktivitu a začal se hrát opět fotbal z prvního poločasu s rychlým přeléváním hry a šancemi na obou stranách. Divácky atraktivní závěrečná desetiminutovka mohla skončit navýšením vedení pro Budějovice nebo vyrovnáním Mostu. Žádná branka už však nepadla a Most si připsal druhou prohru zimní přípravy.

FK Baník Most-Souš - SK Dynamo České Budějovice B 1:2 (0:2)
Branky: 12. BUD, 19. BUD - 82. Novotný

Sestava Mostu: Lichtenberg (60. Patka) - Cibulka, Petržílka, Radba - Novický, Jacobovici, Sedlák (45. Hadinec), Bína - Marhoul (60. Kubeš), Novotný, Rjaska (60. Růžička)