27. 2. 2023

Házená a fotbal ve spolupráci pro jaro 2023

27. 2. 2023

Házená a fotbal ve spolupráci pro jaro 2023

Do jarní části vstupujeme ve spolupráci se ženskou házenou, kam se zařadí například společné vstupenky a vzájemná podpora.

Přiznivci mostecké házené a fotbalu mohou na jaře spojit svůj fanouškovský zájem a podporovat oba přední sporty v Mostě. Na základě nově nastavené spolupráce našeho klubu s DHK Baník Most budou zápasy pokud možno na sebe navazovat. Fanoušci navíc budou moci použít jednu vstupenku na obě sportovní klání.

Akce pod názvem Baník Spojuje umožní fanouškům v jeden den použít vstupenku z fotbalu i na zápas házené. Fotbalová utkání našeho A-mužstva se na jaře 2023 budou v Mostě hrát v sobotu od 15:00 hodin. Na fotbalový zápas tak naváže házená se svými začátky rovněž v sobotu od 17:30 hodin. Shoda v jednom odpoledni může na jaře vyjít až ve čtyřech případech z osmi. Oba kluby tak nasadily svá domácí utkání na sobotní odpoledne, fotbal bude hrát doma v sobotu od 15:00, házená v sobotu od 17:30 hodin. Pouze úvodní fotbalová utkání proti Chlumci a Kolínu budou mít ještě úřední začátek ve 14:30 hodin z nařízení fotbalové asociace s ohledem na nastavené časy stmívání.

Napojená utkání fotbalu a házené v Mostě
So 25.3. 15:00 Slovan Velvary + 17:30 DHC Sokol Poruba
So 22.4. 15:00 FK Pardubice B + 17:30 Juventa Michalovce
So 6.5. 15:00 SK Zápy + 17:30 utkání Play-Off házené
So 20.5. 15:00 FK Přepeře + 17:30 utkání Play-Off házené

Ženský házenářský klub v Mostě je dlouhodobě nejlepším českým klubem, který se v současné sezóně 2022/23 účastnil i základní skupiny evropské Ligy Mistrů. Ač v relativně krátké historii postoupil do nejvyšší české soutěže až v roce 2010, následně v nejvyšší soutěži získal devět mistrovských titulů v řadě, což je absolutním rekordem historie české házené. Vedle toho byl DHK Baník Most úspěšný i v česko-slovenské Interlize, kterou dokázal vyhrát v letech 2013, 2018 a 2021. Hráčkám klubu se přezdívá Černí andělé, neboť nosí černé dresy. Své domácí zápasy Baník hraje ve Sportovní hale Most, postavené v roce 1977 a rekonstruované roku 2011.

Oba kluby FK Baník Most-Souš a DHK Baník Most tak tímto prvním krokem hodlají vstoupit do dlouhodobější a hlubší marketingové spolupráce, která má napomoci propagaci obou klubů a právě vzájemné provázanosti sportovních akcí.