Ženy
7. 10. 2022

Holky Baníku vedou tabulku a pořádají nábor dívek

Ženy
7. 10. 2022

Holky Baníku vedou tabulku a pořádají nábor dívek

Ženským týmům Baníku se v této sezóně daří a ve čtvrtek 13.10. proběhne na Souši nábor nových fotbalistek. Pokud máš zájem hrát fotbal za Baník, máš jedinečnou šanci se připojit.

Ženský tým v Divizi A je aktuálně na prvním místě tabulky, zbrusu bový tým žákyněk drží ve 2. lize žákyň třetí pozici. Holky na podzim hrají skvěle a těší se na další zahraniční konfrontaci. Už v létě porazili holandksý Groningen 6:1 a v závěru podzimu je čeká výjezd do Německa.

Nově složený tým žákyněk od jara poctivě trénuje a se začátkem nové sezóny sbírá první body v ligových zápasech. Naposledy v úterý žákyně na stadionu Josefa Masopusta v Mostě porazily týjm SK Roudnice 3:1. Družstvo tvoří hráčky ročníků 2008 až 2011 z celého regionu. V kádru máme holky z Dobroměřic, Chomutova nebo Litvínova. Během tréninků se vytvořila skvělá parta, která už z původních dvou tréninků týdně přidala i třetí tréninkovou jednotku. Povinnost účasti na trénincích je žádaná, není však vysloveně povinná. Holky chodí podle svých možností, ale zájem o větší počet tréninků je chvályhodný.

Trenér Karel Giampaoli s asistentem Ondrou Chladem trpělivě skládají novou generaci mosteckého ženského fotbalu a se svými žákyněmi cestují po republice. V prvním zápase vůbec prohráli v Českých Budějovicích o jedinou branku v závěru utkání smolně 2:3. A-družstvo žen v ženské Divizi vedené Davidem Novákem vede tabulku a hraje o postup. Ženy naposledy vyhrály v Jílovém u Prahy a například Karlovy Vary vyprovodily s 12-gólovým přídělem. Těžké zápasy však teprve přijdou. V závěru sezóny se utkáme proti elitním týmům FC Viktorie Plzeň B a FK Dukle Praha B.

Ve čtvrtek 13.10.2022 proběhne na Souši od 16:30 další otevřený trénink pro všechny nové zájemkyně o ženský nebo dívčí fotbal. Zvány jsou všechny holky a dívky, které mají zájem o vzestup ženského fotbalu v celé České republice. Takzvaný nábor je určen primárně pro žákyně, tedy ročníky 2008 - 2011, ale dorazit může kdokoliv. Mladší holčičky trénují v úvodu kariéry s klukovskými týmy. Na úrovni 2. stupně základní školy se zformoval první dívčí celek žákyněk, který už trénuje samostatně pod vedením zkušeného Karla Giampaoliho. Tým žen následně dává příležitost všem dívkám, které mají zájem o pravidelný sport. V minulé sezóně jsme se probojovali až do osmifinále poháru Fotbalové asociace a zahráli si proti Spartě Praha.

Nábor dívek
čtvrtek 13.10.2022
16:30 na Souši (fotbalový areál v ulici Zdeňka Fibicha v Mostě)
Kontakt: 721 714 417 (Miroslav Šturma, manažer dívek)


čtěte také

novinky