14. 5. 2023

Jarní jízda se zadrhla, v Jablonci jsme prohráli 1:3

A-tým
14. 5. 2023

A-Mužstvo po nadějném výkonu padlo v Jablonci 1:3, rozhodující branky padly po rohových kopech.

Jablonec uděřil již ve 4. minutě, když po rohovém kopu skóroval Oliver Velich, v 73. minutě pak rovněž po rohovém kopu rozhodl Ondřej Podzimek, který v závěru přidal ještě další branku. Most vyrovnal na 1:1 ve 28. minutě rovněž po rohu, jemnou tečí Jindry Novotného a v zápase nabíral odhodlání pro získání všech 3 bodů, bohužel však propadl v bránění standardních situací.

Konečný výsledek je bolestivý, neboť Most v Jablonci rozhodně měl na výhru. S ohledem na situaci v tabulce tento fakt bolí dvojnásob. Územní převahu se nám však nepodařilo přetavit v efektivní vytváření gólových šancí. Stejně tak je škoda, že ve druhém zápase po sobě takřka od začátku utkání musíme dotahovat nepříznivý stav. Připisujeme si tak druhou prohru v řadě proti soupěřům, ze kterých rozhodně šlo vytěžit více.

Most se po vydařeném začátku jara dotáhl do mlýna soupeřů, kde až 7 týmů hraje o černého setupového Petra. Rozlosování Mostu navíc vypadalo velmi nadějně. V soubojích na spodku tabulky však doplácíme na zbytečné chyby, ze kterých dost lacino inkasujeme. Vylepšený herní styl sice soupeře dokáže přehrávat, nevytváří si však dosatatek gólových šancí.

V posledních 4 kolech hrajeme dvakrát doma v přímých soubojích o záchranu, a to proti Přepeřům a Benešovu, cestujeme dvakrát na hřiště ligových B-týmů, do Hradce Králové a do Teplic. Aktuálně jsme na tom mohli být lépe, po promrhaném podzimu jsme na tom mohli být také hůře. Tým se potřebuje semknout a v posledních zápasech opět začít bodovat, neboť vyjmenovaní soupeři pro nás aktuálně rozhodně nejsou takzvaně nepřekonatelní.

V Jablonci nastoupil poprvé na jaře od začátku Jindra Novotný, ve druhém poločase nastřídal dlouhodobě zraněný Matyáš Buneš, naopak ze sestavy vypadl pro zdravotní indispozici Petr Glaser. Po inkasované brance v úvodu Most získal střed pole a kontroloval hru. Ve 20. minutě měl velkou šanci ve vápně soupeře Láďa Pátek, těsně však minul střelou na vzdálenější tyč. V několika situacích na poslední chvíli zasáhla stoperská dvojice Jablonce Heidenreich - Vošahlík a Most si vytvořil i mírný, ale trvalý tlak. Ve 28. minutě jsme po rohovém kopu a šikovné teči Jindry Novotného vyrovnali na 1:1. V závěru první půle byl Most lepší a z náznaků šancí se možná dalo vytěžit více, chyběla však trocha sportovního štěstí.

Přestávka nám mírně uškodila, Jablonec se po změně stran vrátil do zápasu a opět měl lepší vstup do začátku poločasu. Most se vývoji opět vyrovnal a v poslední půlhodině se začala hrát i mírná loterie. Most se snažil o tlak, dobře presoval a po vlastních útočných akcích dokázal rychle získávat zpět ztracené nebo zblokované míče. Útočné akce však vedle povětšinou ke zblokovanému centru a množství rohových kopů. Tlačili jsme se dopředu, ovšem vzadu zůstávala občas volnější místa a některé brejky Jablonce se musely hodně rychle odsprintovat dozadu. Jeden takový bohužel vyústil v nešťastný roh, ze kterého v 73. minutě Jablonec rozhodl utkání. Pevnou a vyztuženou defenzívu soupeře jsme již v poslední patnáctiminutovce nepřekonali. Naopak 5 minut před koncem jsme ještě jednou hodně zvláštně inkasovali. Takřka všichni střední záložníci Buneš, Vobecký i Zinhasovič se ocitli v rohu hřiště, Jablonec se však prosmýkl a využil hodně volného prostoru před brankou Halousky k výsledkové definitivě 3:1.

Fanoušci vytvořili zápasu unikátní atmosféru, kdy společně podporovali obě mužstva a prokázali tak pravé fanouškovské partnerství obou klubů ze severu Čech. Vyspělý přístup fans ocenili oba soupeři i jinak kritičtí domácí diváci. K vidění byl zajímavý kombinační fotbal, bohužel se šťastnějším koncem pro domácí.

Benešov dokázal vyhrát v Kolíně, Přepeře v poslední minutě přišly o výhru nad Chlumcem, Živanice těsně prohrály s Velvary. Spodní část tabulky ČFL je hodně živá. V posledních zápasech sezóny máme vše ve svých rukou. Prezentujeme se dobrým herním projevem, děláme však hloupé nebo zbytečné až nevynucené chyby. Po dvou prohrách v řadě bude potřeba v dalších zápasech opět začít bodovat.

FK Jablonec B - FK Baník Most-Souš 3:1 (1:1)
Branky: 4. Velich, 73. a 85. Podzimek - 28. Novotný
Sestava Mostu: Halouska - Kibal, Novák, Maksič, Pátek - Vobecký - Skurovec (65. Buneš), Zinhasovič, Novický (83. Kubeš), Štefko (27. Rjaska) - Novotný (65. Bouguetouta)

Sestava Jablonce: Richter - Diviš, Vošahlík, Heidenreich, Malý, Gaši (67. Kinčl), Rozkovec, Kubín (85. Breda), Nykrín, Podzimek, Velich (62. Kubát)