24. 7. 2023

Juniorka odehrála druhou přípravu s FK Jablonec U19

B-tým
24. 7. 2023

Ve druhém přípravném utkání podlehla mostecká Juniorka dorostencům FK Jablonec 1:2.

Ve středu 19.7.2023 zajíždělo v rámci dalšího přípravného utkání na jarní část sezóny B mužstvo dospělých do Spořic, kde se utkalo s mužstev FK Jablonec U19, které se tam nachází na soustředění. Od úvodního hvizdu se hrál běhavý a náročný fotbal, kdy se hra rychle přelévala z jedné strany na druhou. První branka padla ve 23. minutě, kdy nedůraz mostecké obrany dokázali využít hráči jablonecké U19 1:0. Brankové příležitosti Mosteckého mužstva začali přicházet až v závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě se v obrovské příležitosti objevil mostecký Hammerschmidt, ale po následné kličce brankáři nedokázal míč z větší razancí usměrnit do branky. První poločas tak skončil vedením Jablonce 1:0. I ve druhém poločasu pokračovala hra v obrovském tempu. V 62. minutě zvýšili jablonečtí po velké chybě v rozehrávce mostecké obrany na 2:0. O deset minut později byl faulován v pokutovém území Jablonce mostecký Havlíček a nařízenou penaltu z přehledem proměnil Bohó 2:1. V závěru utkání se už přes zvýšenou únavu začalo kupit množství nepřesností u obou mužstev a i přes další náznaky šancí se stav utkání do konce utkání nezměnil. Po závěrečném hvizdu si tak mladíci z Mostu připisují první porážku v letní přípravě i v roce 2023.

FK Jablonec U19 - FK Baník Most-Souš U23 2:1 (1:0)
Branka Mostu: 72. Bohó

Sestava Mostu: Behina (45´Šindelář) – Kozikowski (75´Lipták), Nepraš, Smitka (60´Wagner),Tajmr - Hlaváček M., Wagner (30´ Havlíček), Lipták (45 ´Bohó, 75´Kavický), Jansa – Kavický (60´Dražil), Hammerschmidt (45´Hadinec)