A-tým
6. 2. 2024

Lukáš Marhoul v prvním rozhovoru pro náš klub

A-tým
6. 2. 2024

Lukáš Marhoul v prvním rozhovoru pro náš klub

Lukáš Marhoul přestoupil v lednu z Bohemians Praha do našeho klubu jako posila do útočné řady. Během lednových přáteláky ukazuje vzestupnou tendenci a postupně se zapracovává do herního stylu našeho mužstva. Naši útočnou posilu představujeme v úvodním rozhovoru.

Lukáši, máš za sebou měsíc přípravy v Mostě, jak ses zabydlel v týmu, co se ti líbí nebo co tě překvapilo?
Myslím si, že aklimatizace proběhla velmi dobře. Začátek jsem měl trochu těžší, kvůli zranění nosu jsem tady začínal v masce. Tréninky byly docela náročnější, ale myslím, že jsem to zvládl a začínám se cítit dobře.

Ty jsi odchovanec Bohemians Praha, předtím jsi hrál za Union Vršovice, ze kterého klubu cítíš svůj fotbalový původ?
Asi to jsou ty Vršovice, kde jsem začínal úplně od malička, i kvůli tátovi, který mě právě sem přivedl ten původ cítím skutečně z Unionu Vršovice.

V Bohemce jsi odehrál skoro 3 sezóny v ČFL, předtím pravidelně dorosteneckou ligu, jaké bylo působení v mládeži Bohemians?
Měli jsme velmi dobré podmínky jak pro trénink, tak trenéry. Na Bohemku vzpomínám velmi dobře, zahrál jsem si zde celostátní ligu dorostu. Škoda zranění ve věku staršího dorostu, kde klub i z nejvyšší dorostenecké soutěže spadl, ale myslím že přechod mezi dospělé se mi taky povedl a v osobě Dalibora Slezáka jsem měl dalšího skvělého trenéra.

Most je v současnosti v popředí tabulky ČFL, co bylo hlavním motivem odchodu z ligového klubu Bohemians?
Vycítil jsem, že trenér Sazima má o mě opravdu zájem, chtěl jsem se posunout dál, nehrát jen v B-týmu. Most je skutečně v popředí soutěže, hraje o postup do 2. ligy, takže jsem za přestup opravdu rád.

Nyní máme za sebou už skoro 5 přípravných utkání, jak cítíš že jsi se sžil s herním stylem Mostu. Dá se to nějak srovnat s Bohemkou na podzim?
Hrajeme teď vlastně úplně stejné rozestavení jako jsme hráli v Bohemce. Most s tímto systémem teprve začíná, takže se s tím musíme ještě více sžít, ale myslím, že se nám všem daří se s tím srovnat velmi dobře.

Během ledna máš na kontě už asi 2 asistence, nejblíže ke gólu jsi byl asi teď v sobotu proti Motorletu, Mostu se celkem daří, jak se vstřebává kondiční příprava?
Teď už je to mnohem lepší, ale ty první tři týdny byly opravdu těžké, zvlášť když jsem předtím kvůli zranění nosu nemohl pořádně trénovat. Mám sice nějaké asistence, ale raději bych střílel góly.

Máme před sebou 4 týdny před prvním mistrákem v Pardubicích, mění se postupně tréninkové zaměření? Jak se těšíš na jarní start?
Už to není tolik kondiční. Máme mnohem více herních kombinací s míčem. Takže se opravdu začínáme těšit, těším se na start sezóny opravdu dost.Lukáš Marhoul v posledním přípravném zápase proti Motorletu Praha.


Na hřišti Viktorie Plzeň B při druhém zápase v kariéře za Baník Most-Souš.

čtěte také

novinky