16. 2. 2024

Martin Růžička, ofenzivní talent z FK Ústí nad Labem

16. 2. 2024

Martin Růžička, ofenzivní talent z FK Ústí nad Labem

Test s A-mužstvem pomalu úspěšně zakončuje ofenzivní hráč Martin Růžička, který se v minulé sezóně předvedl v dorostenecké extralize v Mladé Boleslavi.

Martine, jako odchovanec ústeckého fotbalu, po roce v Mladé Boleslavi míříš do Mostu? Jaké bylo angažmá v Mladé Boleslavi?
Bylo náročné,bohužel ho ovlivnilo zranění, takže jsem neodehrál úplně vše, co jsem chtěl. Ale získal jsem hodně nových zkušeností a byla to důležitá část mojí zatím teda krátké kariéry.

Dá se nějak porovnat dorostenecká extraliga v Mladé Boleslavi a tady třetiligová příprava? Co ti nejvíc přijde na mysl?
Podle mě kvalita hráčů a rychlost hry je poměrně srovnatelná, ale dorost mi přišel ještě jako mládežnický fotbal, kde se sleduje především provedení fotbalu. Tady v dospělých už je to mnohem více o taktice a důslednosti plnění úkolů. Fotbal možná nemá až takovou kvalitu a volnost, ale prostě jasným cílem je výsledek.

Ty jsi původně odchovanec FK Varnsdorf, dorostenecký věk jsi hrál v FK Ústí nad Labem. Sleduješ teď změny v ústeckém fotbale? Sleduješ také FK Varnsdorf?
Varnsdorf popravdě už tolik nesleduji, ale s FK Ústí jsem v intenzivním kontaktu pořád.

Bereš možné angažmá v Baníku Most-Souš jako cestu do 2. ligy ať už u nás nebo zase v Ústí, potažmo Varnsdorfu?
Určitě ano, chtěl bych se tady ukázat v co nejlepším světle a když se to povede, tak bych tady rád zůstal i déle. Pokud by v budoucna přišla zajímavá nabídka, tak bych se samozřejmě nebránil.

Proti Motorletu jsi před týdnem vstřelil první branku za Most, ve všech zápasech jsi odehrál alespoň poločas, vzpomínáš na nějaký zápas zimní přípravy speciálně?
Asi právě na ten proti Motorletu, kdy se mi povedla akce a dal jsem skutečně svůj první gól za Most.

Náběh na roh proti SK Motorlet Praha.

Klička a únik obraně Motorletu.