Mládež

Mládež
3. 2. 2023

Mezinárodní víkend v Mostě

Zahraniční kluby v čele s Dynamo Dresden, FC Petržalka, Chemnitzer FC a Borea Dresden se o víkendu představí v Mostě v rámci probíhající zimní přípravy. A-mužstvo cestuje v neděli na hřiště vedoucího celku druhé skupiny ČFL, kterým je FK Admira Praha.

Nedělní halový turnaj svede do mostecké Sportovní haly přední celky třech evropských zemí v kategorii U13. Domácí narazí ve skupině na Dynamo Dresden, Mladou Boleslav a Petržalku. Ve druhé skupině se představí Slavia Praha spolu s Chemnitzerem FC, FK Ústí nad Labem a Football Talent Academy Praha. Zápasy začínají v 9:00 hodin, vyvrcholení turnaje se očekává okolo 14:45. Program zápasů je možné sledovat online pod následujícím odkazem meinturnier.de

A-mužstvo v neděli na Admiře
V pořadí čtvrtý přátelský zápas v zimní přípravě odehraje A-mužstvo v Praze na Admiře a bude to poslední výjezd na hřiště soupeře v této zimní pauze. Další zápasy už odehrajeme v domácím prostředí a doufáme, že představíme všechny jarní posily. Teď v neděli proti Admiře se hraje na hřišti Slavoje Podolí od 11:00 hodin, hřiště se skrývá za budouvou České televize na Kavčích horách. Přímý přenos ale bohužel ve vysílacím plánu není.

B-mužstvo v sobotu v Srbicích
Juniorka je zatím v zimě neporažena, ale poprvé vyhrála teprve minulý víkend proti Dobroměricím, předtím brala dvě remízy proti FK Teplice U19 a v Bílině při křtu nové umělé trávy. Výběr mladíku tentokrát vyzkouší sílu aktuálně druhého celku krajského přeboru kam se Srbice vyšvihly po pětizápasové vítězné šňůře. V posledním zápase podzimu v souboji prvního s druhým Srbice porazily SK Brnou překvapivě vysoko 7:2. Hraje se v sobotu od 11:00 hodin na UMT v Srbicích.

Dorost U19 v sobotu doma s Motorletem Praha
Nejstarší dorost po úspěšném německém zájezdu do Zwickau, kde zvítězil 2:1 vyzkouší domácí prostředí v sobotu na Souši proti Motorletu. Zápas začíná v 10:00 hodin a trenér Petr Johana vyzkouší opět pětici mladíků z mladšího dorostu v souboji s exligovým Motorletem Praha. Zimní příprava se pomalu překlápí do své druhé a finální poloviny a kádry našich družstev budou nabývat ustálenou podobu směrem ke stratu jarních bojů, které začnou přesně za měsíc o víkendu 4.3.2023.

Dorost U17 v sobotu proti Chemnitzeru FC
V sobotu na Souši od 14:00 hodin nastoupí mladší dorost k dalšímu ostrému testu s Chemnitzerem FC. Další zahraniční utkání v řadě slibuje získání ostruh pro naše mladé borce, který již dokázali s Chemnitzerem FC minulou zimu neprohrát. Očekává se však náročné utkání, co do tempa hry i nárokům na technické provedení v časovém tlaku. Most řeší krizi brankářů, když aktuálně na marodce pobývají Patrik Šindelář i Roman Dobrev. Ve spolupráci s FŠ Litvínov tedy do zápasu proti Chemnitzer nastoupí za nás litvínovský Hynek Schusser, což neformálně zahajuje obnovenou spolupráci klubů Litvínova a Mostu.

Žáci U15 v sobotu proti Borea Dresden
V sobotu dopoledne, od 11:00 hodin ve Velebudicích nastoupí žáci U15 do zápasu proti SC Borea Dresden. Druhý největší drážďanský klub se zaměřuje především na mládež, která se účastní vyšších soutěží německého systému. Starší žáci se účastní nejvyšší soutěže (Regionalliga U15), kde v sezóně narážejí na Herthu BSC, RB Lipsko, Union Berlín, Hallescher nebo 1. FC Magdeburg. Mostečtí žáci již s Boreou hráli v letní přípravě, kdy prohráli po boji 3:6. Uvidíme tedy, jak nám vyjde zimní odveta.

Žáci U13 na halovém turnaji v neděli ve Sportovní hale
Všechny příznivce srdečně zveme na nedělní halový turnaj. Doražte shlédnout souboje mladých Slávistů s Dynamem Dresden, Chemnitzerem FC nebo Mladou Boleslaví. Most aspiruje na postup do semifinále, což by bylo umístění ve špičce tohoto středoevropského regionu. Bude to ale těžké, přeci jen vyjmenované kluby znamenají těžký kalibr.

Žáci U12 v sobotu proti Junioru Chomutov
Sobotní celodenní program na Souši zakončí večerní utkání žáků U12 v rámci Zimní ligy proti Junioru Chomutov, které má výkop v 16:00 hodin. Oběma klubům tedy půjde o postup do finálové skupiny. Most zatím získal dva body za dvě remízy 6:6 v Ervěnicích a 3:3 v Litvínově. Chomutov na úvod prohrál Litvínově a zápas s Ervěnicemi má ještě k dobru. Malé finále se tak odehraje právě v sobotu na Souši, kde oba týmy potřebují vyhrát. Zápasy Zimní ligy se však samozřejmě nehrají kvůli výsledkům, ale patří do rámcové zimní přípravy. Herní příležitost dostávají oba kádry mladších žáků.

Program družstev mládeže FK Baník Most-Souš
AM vs. Admira Praha, neděle 11:00, Praha - Podolí