Mládež
28. 2. 2024

Michal Nguyen hodnotí úspěšný turnaj U14 v Polsku

Mládež
28. 2. 2024

Michal Nguyen hodnotí úspěšný turnaj U14 v Polsku

Žáci U14 o víkendu skončili na čtvrtém místě na mezinárodním turnaji ve Wroclawi, ve finálové skupině prohráli s anglickým Watford FC.

Žáci U14 (ročník 2010) se o víkendu zúčastnili mezinárodního turnaje ve Wroclawi. Skončili na pěkném čtvrtém místě. Trenére jak byste jednou větou zhodnotil turnaj?
Domnívám se, že turnaj splnil svůj účel. Byl brán jako součást zimní přípravy. Od pátku až do neděli si to kluci naprosto užili a já rovněž.

Sobotní základní skupina přinesla 3 výhry a 1 remízu. S kým jste se utkali ve skupině?
Na úvod jsme porazili litevský FC Vilnius 4:1, to byl takový úvodní zápas, který nám fotbalově vyšel velmi dobře do útočné i obranné fáze. Pak jsme měli Olympic Wroclaw (1:0), to byl spíše bojovný výkon, ale do obrany jsme ho zvládli velmi dobře. Asi nejlehčí tým ve skupině byl Warta Miedzychod (6:0), zápas jsme zvládli s přehledem. Poslední zápas se Slezinem (0:0) byl o všechno, protože my i oni jsme měli 9 bodů a do finálové skupiny postupoval pouze jeden. To byl vlastně takový vrchol turnaje, kde se nám to podařilo zvládnout.

Jak dopadla finálová skupina?
První zápas byl právě s Watford FC (1:3), tudíž největší zážitek. Přiznejme, že byli asi nad naše síly, byli lepší, ale získali jsme perfektní zkušenost. Myslím, že kluci takovéto zápasy nehrají každý víkend. Pak jsme hráli proti Akademii Wroclaw (0:1), výkon se nám už nepodařil, bylo to unavený, opravdu slabý výkon. Poslední zápas proti GKS Belchatow (0:2), kde pokud bychom vyhráli, skončíme třetí, ale v zápase jsme nebyli schopni proměnit velký počet šancí. Myslím, že jsme mohli skórovat až šest branek, naproti tomu nás soupeř dvakrát potrestal z brejku.

Hráči mají ode mě velké uznání, že bojovali oba dva dny a do dalších zápasů podle mě získali velkou zkušenost.

Nedělní finálová skupina už asi byla nad vaše síly, ale jak bys zhodnotil vyvrcholení turnaje?
Myslím si, že to nebylo nad naše síly, domnívám se, že na druhé místo v turnaji jsme měli. Ale bohužel po zápase s Watfordem FC jsme nějak vypadli z konceptu, nevím co se stalo, možná únava, ale ty následující dva zápasy už jsme nezvládli a bohužel skončili až čtvrtí.

Největším soupeřem byl asi Watford FC. S jakými hráči se anglický klub na turnaji představil?
S hodně silovými, rychlostními a dokonce i fyzicky velmi dobře vybavenými hráči. Většina hráčů měla okolo 1,85 metru, skoro jako já.

Jaká byla atmosféra a zázemí turnaje ve Wroclawi?
Za mě super, co se týče fanoušků, musím poděkovat rodičům ročníku 2010, kteří přijeli v hojném počtu. Právě v zápase s Watfordem se ukázala hezká základna fanoušků rodičů našich a anglického Watfordu.

Jak obstál český fotbal ve srovnání zejména s polským?
Myslím, že naši kluci se neztratili, co se týče techniky a pohybové struktury. Přišlo mi však, že většina soupeřů byla mnohem větší.
čtěte také

novinky