Mládež

Mládež
18. 6. 2023

Michal Rjaska oceněn jako nejlepší hráč sezóny 2022/2023

Sezóna 2022/2023 byla slavnostně zakončena ve čtvrtek na Souši, klub ocenil nejlepší hráče mládeže.

Podruhé v řadě klub na závěr sezóny vyhlásil nejlepší hráče jednotlivých mládežnických kategorií. Absolutním vítězem napříč všemi týmy se stal jako Hráč sezóny Michal Rjaska. Ač stále jako starší dorostenec týmu U19 nastoupil v sezóně do 24 zápasů A-mužstva, odehrál v áčku celkových 915 minut a vstřelil 1 branku do sítě Kolína. Mimo to se ukázal i v několika zápasech U19 nebo juniorky. Agilní levý záložník nastoupil v sezóně do 42 utkání, kde zřejmě nejvíce ceněných je 9 startů v základní sestavě během těžké sezóny A-mužstva.

Nejlepšími trenéry se stali Marcel Grund a Stanislav Hofmann. Trenér Juniorky Standa Hofmann tak obhájil stejné ocenění z minulé sezóny, letos za spanilou jízdu B-mužstva ke 3. místu Krajského přeboru. Marcel Grund z dorostu U17 rovněž odehrál mimořádnou sezónu, ve které dovedl dorost U17 k pátému místu divize, ačkoliv jeho tým permanentně čelil generační obměně a doplňoval hráče do starší kategorie U19.

Mezi dalšími oceněnými byly i dvojčata Natálie a Štěpánka Čížovy, tedy žákyně, které reprezentují dívčí fotbal našeho klubu. Vedle úspěchů klukovské části je nutno zdůraznit, že žákyně pod vedením Karla Giampaoliho dosáhli na krásné 3. místo ve 2. lize žákyň hrané po celém území Čech.

Klub čtvrteční malou slavností na Souši ocenil nejlepší hráče sezóny již podruhé. Sezóna 2022/23 je tak oficiálně zakončena. Je hodnocena úspěšně, zejména s odkazem na jarní úspech A-mužstva, všechna družstva mládeže odehrála konsolidovaný ročník soutěží, kádry prošly vhodným doplněním a v nadcházející sezóně je možné vzhlížet k dalšímu vzestupu obnoveného mosteckého klubu.

S poděkováním za spolupráci všem členům klubu, hráčům a zejmén rodičům předkládáme seznam všech oceněných, kteří však reprezentují své týmové kolektivy, bez kterých by na individuální ocenění nikdy nedosáhli.

Vyhlášení hráčů sezóny 2022/2023

Hráč sezóny
Michal Rjaska (Dorost U19)

Kategorie trenéři