11. 5. 2023

Mladší žáci v nadstavbě porazili Karlovy Vary

Mládež
11. 5. 2023

Mladší žáci U12 a U13 ve čtvrtek předehráli zápasy nadstavby žákovské ligy na hřišti Slavie Karlovy Vary.

Mostecké žákovské výběry se účastní horní nadstavby s lepšími kluby skupiny B žákovské ligy. Výběr U13 ve čtvrtek zaznamenal již třetí výhru v nadstavbě, přesto se v tabulce řadí až za FK Teplice, Slavii Praha nebo Tempo Praha. Do konce sezóny zbývají ještě 4 zápasy, ve kterých se Most představí dvakrát doma (Tempo, Teplice) a dvakrát venku (Sokolov, Slavia).

Ve čtvrtek v Karlových Varech starší U13 vyhrála jasně 10:2, tři hráči vstřelili po dvou gólech, nikdo bohužel nedocílil hattricku. Skóre otevřel soupeř a hned ve 2. minutě jsme prohrávali po brance karlovarského Ploce. Most dokázala utkání otočit až ve druhé třetině, když se trefili postupně Martin Štěpánek, Samuel Kuruc a Tomáš Steňko. V závěrečné třicetiminutovce došlo na střelecké hody. Martin Štěpánek a Samuel Kuruc přidali každý po druhé brance v zápase, dále Tobiáš Terynek v rozmezí 3 minut vstřelil dvě branky. Trefil se i jeho bratr Tadeáš Terynek. Most tak šel do trháku, který skončil až jasným vítězstvím v poměru 10:2.

Mladší U12 v Karlových Varech prohrála 4:8. Dvě branky vstřelil Josef Král, po jedné přidali Petr Císař a Josef Libecajt, avšak na soupeře to ve čtvrtek nestačilo. Utkání rozhodl hned v první třetině hattrickem Matěj Moskva. Most si v nadstavbě připsal zatím jedno vítězství nad Sokolovem, se kterým se utká právě v následujícím kole, za týden v sobotu 20.5. v Sokolově.