16. 4. 2024

Most B - Kadaň 1:2, béčko klesá na šesté místo přeboru

B-tým
16. 4. 2024

Ve 21. kole Krajského přeboru rmostecká juniorka bohužel nezvládla domácí utkání s Kadaní a podlehla těsně 1:2, v tabulce nám patří aktuálně 6. místo.

V neděli 14.4.2024 přivítalo B mužstvo v dalším utkání krajského přeboru na svém hřišti tým FK Tatran Kadaň. Od úvodního hvizdu byli mostečtí aktivnějším mužstvem a vytvořili si mírnou územní převahu. V první obrovské šanci se objevil ve 12. minutě domácí Kavický, který postupoval sám na brankáře hostí, následné zakončení skončilo bohužel jen na hrudi hostujícího brankáře. O tři minuty později postupoval další z mosteckých hráčů Růžička opět sám brankáře hostující Kadaně, ale ani on překonat brankáře nedokázal. A tak přišlo na řadu známé fotbalové pořekadlo nedáš dostaneš. Ve 23. minutě se hosté ujali vedení po přímém kopu z levé strany a následné hlavičce z bezprostřední blízkosti 0:1. Vyrovnání se domácí dočkali ve 34. minutě, kdy centr Cicka proměnil nekompromisní hlavičkou Růžička 1:1. Tímto stavem skončil i první poločas.

V úvodu druhého poločasu se domácí snažili strhnout vedení na svoji stranu, ale v následných pokusech nám chyběl větší klid v zakončení. Postupem času se na kopačkách domácích hráčů objevovala nervozita a spousta nepřesností. Hosté toho dokázali využít v 68. minutě, kdy si centr z levé strany srazil nešťastně do vlastní branky mostecký Nguyen 1:2. Zmar domácích nastal v 86. minutě, kdy rychlý protiútok zastavil až za cenu faulu mostecký Kovář, který následně obdržel červenou kartu. Hosté si svoje vítězství již v závěru utkání v klidu pohlídali a po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat z hubeného vítězství v poměru 1:2.

FK Baník Most-Souš B - FK Tatran Kadaň 1:2 (1:1)
Branky: 34. Růžička - 23. Poku, 68. vlastní Nguyen
Sestava Mostu B: Kosinský– Havlíček, Nguyen, Buben – Kučerka (46´Kovář), Sedlák, Hlaváček (77´Keldrych), Cicko, Rjaska – Růžička (46´Hopi), Kavický (46´Smitka)

Sestava Kadaně: Králík - Zápotocký, Junek, Janošík, Poku (89. Hammerschmidt), Zralík, Chmelan, Kocík, Karban (89. Havliš), Dražil (66. Prak), Podzimek

Rozhodčí: Sabo, Saifert, Oborník - delegát Baum
Žluté karty: 38. Nguyen, 86. Kovář (ČK) - 75. Junek