16. 4. 2024

Most - Liberec B 2:2, A-mužstvo zůstává na čtvrtém místě

A-tým
16. 4. 2024

Po remíze s Mladou Boleslaví jsme ztratili i v dalším domácím utkání proti Slovanu Liberec B.

Souboj o čelo tabulky se komplikuje, ale stále jsme na dostřel. Sobotní domácí utkání bohužel nevyšlo podle smělých plánů Baníku v této sezóně, v náročném utkání jsme vybojovali cenný bod, kterého si vážíme, neboť jej teprve dvě minuty před koncem vystřelil Jindra Novotný.

Baník si před zápasem stále pohrával s myšlenkou možného zásahu do bojů o čelo tabulky a završení nadstandardní sezóny. Papírově jsme byli proti liberecké rezervě favoritem a motivace udržení se v top 3 soutěže je stále velká. Liberec B však v Mostě předvedl velmi organizovaný a vyspělý výkon. Hrála se poctivá fotbalová bitva s minimem chyb, ve velké koncentraci i rychlosti hry. Rozhodovaly skoro až individuální chyby a všechny čtyři branky padly ze standardních situací.

Superšancí bylo pomálu, ale ve středu hřiště se hrál velmi fotbalový zápas se snahou o kombinační vedení akcí, množství běžeckých soubojů, ale málo akcí ve vápnech obou celků. V závěru poločasu Adam Radba vybojoval v souboji s libereckým Chiderou Oko míč, vyvážel ho směrem na útočnou polovinu, v rozehrávce jsme však ztratili, následovala standardka, ze které se štěstím ze zákrytu střelou k tyči poslal Jakub Hudák Liberec do poločasového vedení 1:0.

Most začal druhou půli doslova ideálně, ihned ve 48. minutě srovnal stav na 1:1 Lukáš Marhoul. Rohový kop Stradinse zůstal ve skrumáži, ve které se dobře zorientoval ex-bohemácký útočník Marhoul a zblízka vyrovnal.

V 67. minutě nejprve pronikl Marhoul po pravé straně a krásně naservíroval zpětnou přihrávku před branku, míč však projel nebezpečným prostorem bez povšimnutí. Z následné akce se potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, Liberec vybojoval rohový kop, který Milan Lexa nacentroval zcela přesně na přední tyč, kde jej liberecký Winkler líznul do horního růžku Lichtenbergovy branky. Smolný nebo šťastný gól poslal Liberec opět do vedení, když zbývalo zhruba 20 minut do konce utkání.

Sobotní zápas bohužel nevyšel oporám Baníku, špatně jsme se prosazovali a měli potíže s dotahováním akcí, liberecká obrana byla velmi pozorná a mnoha soubojích úspěšná. Závěrečný tlak Mostu vyústil ve dva nadějné závary, kde byl blízko gólové střele Jindra Novotný nebo Vláďa Pátek, míč jsme však ani jednou netrefili ideálně.

V 88. minutě o konečném výsledku rozhodla penaltová situace, kdy byl Jindra Novotný v souboji ve vápně stažen a pokutový kop proměnil Deniss Stradins a stanovil tak výsledek zápasu na 2:2.

FK Baník Most-Souš - FC Slovan Liberec B 2:2 (0:1)
Branky: 48. Marhoul, 88. Stradins - 43. Hudák, 67. Winkler
Sestava Mostu: Lichtenberg - Cibulka, Petržílka, Radba - Pátek, Jacobovici (80. Liad), Novický, Bína (60. Hadinec) - Marhoul (74. Štefko), Novotný, Stradins

Sestava Liberce B: Hasalík - Kočka, Michal, Lexa (89. Bartoš), Málek (82. Šolc), Winkler, Hadaščok (68. Horňáček), Machotka (68. Lupoměský), Okoh, Hudák, Kulha

Rozhodčí: Hodek, Fencl, Mazanec - delegát Pešek
Žluté karty: 14. Novický, 57. Radba, 66. Jacobovici, 75. Petržílka, 89. Liad - 17. a 87. Kočka (ČK), 72. Winkler, 88. Hudák