21. 5. 2023

Most -Přepeře 2:0, pořád jsme ve hře

A-tým
21. 5. 2023

A-mužstvo v sobotu na mosteckém stadionu porazilo Přepeře 2:0 a vrátilo se do hry o udržení v soutěži ČFL.

Krásná branka Zinhasoviče ze 20. minuty udala rytmus napínavého zápasu, ve kterém Most dlouhou dobu těsně vedl, snažil se o druhou pojišťovací branku, která však přišla až v 90. minutě z kopačky Kubeše. Velmi dobrý, fotbalový a týmový výkon jasně přehrál našeho soupeře z Přepeřů a Most může vzhlížet k posledním třem kolům s optimismem.

Po dvou porážkách v řadě doma se Zápy a poté v Jablonci a vlivem okolních výsledků klubů bojujících o udržení, mělo utkání s Přepeřemi mimořádnou důležitost. Vždyť po dopolední remíze Živanic vstupoval Most do zápasu opět z posledního místa tabulky. Předvedená hra a týmový výkon však některé chmury zažehnal. Tým má v posledních kolech šanci vybojovat si účast v další sezóně ČFL a pokračovat tak v obnově mosteckého fotbalu.

V zápase jsme byli dominantnější a vytvořili si velké množství šancí, které volaly po dřívějším rozhodnutí zápasu. Smůla při jejich proměňování táhla napětí v zápase až do 90. minuty. Už ve 13. minutě po centru Ládi Pátka hlavičkoval Zinhasovič těsně vedle levé tyče. Most měl dostatek průniků do velkého vápna, stejně tak zajímavé přímé kopy. Ve 20. minutě přišlo zasloužené vedení, po centru Glasera se dostal k odraženému míči Zinhasovič, poprvé to ještě nevyšlo, ale druhá možnost, druhý odražený míč po přiťuknutí Kibala už sednul náramně a střela z vápna krásně zapadla za zadní tyč, 1:0.

Most mohl přidat druhý gól ještě do poločasu, šanci měl Bouguetouta, Novotný nebo Láďa Pátek, který se opakovaně prosmýkl podél brankové čáry až k malému vápnu, ve druhé vlně však nikoho nenašel.

Napětí tak pokračovalo i po změně stran. Most byl lepší a nechtěl dobře rozehrané utkání ztratit, jako už tomu bylo několikrát v této sezóně. Snaha o vstřelení druhé branky střídal i pragmatismus a vedení utkání ke konci. Šanci ubylo, nebo lépe řečeno vyložených šancí ubylo, nadále jsme však zůstávali aktivnějším týmem a některé Novotného střely mohly dopadnout lépe. Publikum na mosteckém stadionu však uznale ocenilo mimořádný výkon brankáře Přepeřů Oleksandra Tkachenka. Na opačné straně některé úniky nebo akce nigerijského útočníka Michaela Ugwy však nadále fanouškům drásaly nervy. Až v samém závěru se po průniku Rjasky povedlo rychlé přenesení hry na zcela volného Kubeše, který mohl propálit brankáře, zvolil však typickou záchranářskou šmudlu a uzavřel skóre na vítězství 2:0.

V našlapané tabulce máme malý náskok, hrát se však bude do posledního kola. Výkon proti Přepeřům však dává velké naděje.

FK Baník Most-Souš - FK Přepeře 2:0 (1:0)
Branky: 20. Zinhasovič, 89. Kubeš