26. 3. 2023

Most porazil Slovan Velvary 2:1

A-tým
26. 3. 2023

Luxusní nůžky Jindry Novotného rozhodly těžké utkání se Slovanem Velvary. A-mužstvo tak na jaře už podruhé zvítězilo a míří ze dna tabulky.

Na podzim jsme dokázali zvítězit pouze dvakrát, ve Velvarech a doma proti FK Teplice B. Na jaře máme podbonou bilanci splněnou již po čtvrtém kole. Po vítězství nad Spartou Kolín jsme dokázali doma porazit i Slovan Velvary. Dvě těžká utkání proti soupeřům z čela tabulky jsme tak zvládli skoro až nad očekávání. To ocenili i mostečtí fanoušci, kteří v sobotu dorazili vě větších počtech.

V utkání nebyl Most lepším celkem, ale konečně se na něj přilepila i notná dávka štěstí. Ve druhém poločase byly spektakulární nůžky Jindry Novotného jednou z mála zakončených akcí a vynesly parádní tři body. Most z minima skutečně vytěžil maximum. Slovan Velvary na slušně zaplněném stadionu Josefa Masopusta vedl, vyhrál poločas, ale po změně stran přeci jen zaváhal v jinak velmi kvalitním a náročném zápase pro oba týmy.

Ve 30. minutě po rychlém protiútoku otevřel skóre Ladislav Vopat a potvrdil tak značku nejlepšího střelce soutěže. Most předtím prováhal nadějnou situaci, kde Adam Bouguetouta vyšachoval velvarského brankáře Štefana, ale před zcela prázdnou branku nedokázal vhodně přihrát a celý moment promeškal. V závěru poločase jsme hrozili pouze ze standardek, které Petr Glaser v sobotu kopal velmi vydařeně, leč končily těsně mimo.

Most perfektně zachytil nástup do druhé půle. Hned z první akce získal penaltu po nešikovné ruce ve vápně velvarského obránce Jakuba Rubeše, kterou proměnil Petr Glaser. Dále se hrálo velmi vyrovnané utkání plné intenzity, ve kterém velvarská záloha působila šikovnějším dojmem a párkrat musel zapracovat i akrobatickými zákroky brankář Pavel Halouska. Nicméně v 76. minutě přišel skvostný moment zápasu. Nedžad Zinhasovič zkraje odcentroval a Jindra Novotný nůžkami světového formátu dostal míč za překvapeného brankáře Štefana. Most vedl 2:1 a utkání dokázal dohrát do vítězného konce.

FK Baník Most-Souš - TJ Slovan Velvary 2:1 (0:1)