Přípravka U11
9. 6. 2022

Mostecká přípravka vyhrála finálový turnaj krajského finále SPŘ

Přípravka U11
9. 6. 2022

Mostecká přípravka vyhrála finálový turnaj krajského finále SPŘ

Přípravka U11 zvládla finálový turnaj na výbornou a bez porážka zaslouženě brala zlaté medaile.

Závěr sezóny přípravek již tradičně vrcholí finálovými turnaji, ve kterých se všechny týmy sezóny sejdou k závěrečnému turnaji. V sobotu v Čepirohách takový turnaj ovládla mostecká přípravka U11. Turnaj zvládla stylem start - cíl a bez porážky dokráčela až k finálovému vítězství proti Junioru Děčín.

Přitom úspěch celého turnaje se lámal ve skupinové části. Trenéři Tomáš Rain, Jan Urbánek a Jan Berka potvrdili, že nejtěžší bylo první utkání proti Junioru Teplice/Litoměřicku, kteří ve sdruženém týmu dali dohromady velmi houževnatý tým. Klíčové bylo rovněž poslední utkání ve skupině, ve kterém Most porazil FK Ústí nad Labem. Šlo zřejmě o malé finále, neboť oba kluby do té doby procházeli turnajem bez porážky.

Po vítězství ve skupině se Most utkal ve finále v zápase s vítězem druhé skupiny, rovněž dosud neporaženým Juniorem Děčín. Kluci utkání v domácím prostředí zvládli a za mohutné podpory rodičů v posledním zápase oficiální sezóny došli k vytouženému vítězství v turnaji.

Po turnaji trenéři pochválili celý tým, který podal vysoce týmový výkon. Individuality se prosazovali přiměřeně, ale družstvo nemělo výrazně nejlepšího střelce, kluci se o góly podělili víceméně rovnoměrně. Výraznější ocenění však zaslouží oba brankáři Jan Urbánek a zejména Filip Lžíčař. Jejich výkony v kritických momentech výrazně pomohly úspěchu týmu v důležitých zápasech.

Závěrem je nutno přiznat, že krajského finále se letos neúčastnil klub FK Teplice, který měl zřejmě jiný program a je na škodu, že kluci nemohli konfrontovat síly i s největším klubem našeho regionu.

Výsledky krajského finále U11
1. FK Baník Most-Souš
2. Junior Děčín/FAPV Děčín
3. FK Ústí nad Labem
4. Junior Teplice/FK Litoměřicko
5. Junior Chomutov
6. FŠ Litvínov
7. Slavoj Žatec/Jazzmani Žatec

čtěte také

novinky