Ženy

Ženy
22. 3. 2023

Mostecké žákyně na jaře vstupují do klukovské soutěže

Roustoucí počet dívek v týmu žákyň našeho klubu umožnil našemu klubu další důležitý milník. Na jaře využijeme nabídky klubu SK Krušnohoří a vstoupíme do okresního přeboru kluků. Dívky tak budou mít větší počet zápasů a konfrontaci s klukovským stylem fotbalu. Pro jarní část klub připravuje tvorbu nového družstva mladších dorostenek.

O víkendu jsme odehráli první utkání, na hřišti Sportu Lom náš dívčí tým sice prohrál 0:6, nicméně vydal se správnou cestou umožnění hrát zápasy co největšímu počtu dívek. Před víkendovým startem jarních soutěží žákyň a A-žen navíc šlo o dobrou konfrontaci.

Na úrovni okresního přeboru OFS Most hrálo na podzim družstvo SK Krušnohoří, které však díky malému počtu hráčů bylo nuceno ze soutěže odstoupit. Během zimní přestávky jsme však společně dohodli možnost dohrání soutěže v rámci tak zvaného sdruženého družstva, ve kterém výrazně vypomouhou mostecké holky.

Vedle 2. ligy žákyň, která pro dívky odstartuje až o víkendu 2.4.2023 v Roudnici mohou žákyně nastupovat a hrát zápasy v mosteckém přeboru ve spojeném týmu s Krušnohořím. Projekt klubu SK Krušnohoří obnovuje fotbalovou tradici v Krušných horách, kde dříve úspěšně působil klub SK Brandov. V této sezóně se účastní především soutěží přípravek, družstvo žáků bohužel zatím neudrželo konzistenci a podzimní část soutěže nedohrálo. Díky pochopení funkcionářů OFS Most v čele s místopředsedou Petrem Černým a sekretářkou svazu Evou Matějů však došlo k nestandardnímu propojení klubů v rámci rozehrané soutěže. Jelikož ze soutěže nevyplývají žádné postupové nebo sestupové souvislosti, tomuto tahu skutečně nebránilo.

Mostecké žákyně tak na jaře odehrají zápasy ve dvou soutěžích. Okres kluků bude směřovat především a pokud možno do týdenního cyklu, hlavní soutěž 2. ligy žákyň bude mít svůj program klasicky o víkendu. Soutěž 2. ligy žákyň zahajuje již o tomto víkendu, náš tým však má v 1. kole volný los, tudíž naskočí až o týden později v Roudnici. Trenéři Karel Giampaoli s Ondrou Chladem se náročného jara nebojí, nejvíce se těší na zápasy s Budějovicemi nebo Bohemkou.