Mládež

Mládež
28. 7. 2024

Na Baníku skončil první příměstský letní kemp

Tradiční letní akce v podobě dětského příměstského fotbalového kempu dospěla do svého závěru. Začátkem srpna se ještě jeden týden zopakuje, kemp je však kapacitně plně obsazen.

Letošní první týden kempu tvořila pouze klukovská sestava, ačkoliv dívky jsou rovněž vítány. Dopoledne se většinou trénovalo na hlavním mosteckém stadionu a kluci mohli vyzkoušet množství dovedností mimo běžné tréninkové tempo. Množství fines ukázala někdější hvězda mosteckého fotbalu a současný úspěšný trenér Michal Nguyen. Kluci tak zábavnou formou vyzkoušeli někdy i nemožné.

Oběd a svačiny probíhaly v útrobách stadionu díky cateringové firmě. Kluci tak nemuseli nikam přecházet a ve volných chvílích více využili zázemí rozcvičovny, běžeckých pásů nebo žíněnek v posilovně. Odpoledne se spíše hrály turnaje nebo probíhal i doprovodný program v podobě návštěvy bazénu nebo procházky v okolí příprav Olympijského festivalu.

V pátek na závěr týdenního programu kluci vyrazili do Chemnitzu na prohlídku stadionu a besedu o německém fotbale. Trenéry kempu překvapilo množství otázek, které i v angličtině byli kluci schopní položit. Nejvíce se rešila kvalita hráčů Ronalda a Messiho. Německý pohled byl dotazovaný i pro srovnání hráčů Mbappého a Haalanda. V německu vedle stadionu kluci viděli i mediální zázemí klubu. V rámci výletu navštívili i muzeum lokomotiv. Trochu poznávací výlet dobře zakončil poslední spíše odpočinkový den v jinak náročném sportovním programu.

naši partneři

partneři