Mládež

Mládež
10. 5. 2022

Na Souši proběhl sportovní den mateřských školek

Plné hřiště dětí bylo v úterý dopoledne na Souši. Náš klub uspořádal sportovní den pro nejmenší děti, kterého se zúčastnilo 9 tříd ze šesti mosteckých mateřských školek.

Plné hřiště atrakcí, her a dovednostních stanovišť čekalo na kluky a holky ze školek, když procházely zakoutí tréninkového areálu na Souši. Atrakce jako Krabí ostrov, Závody o poklady, soutěž Myslivec a jelen a pochopitelně velký nebo malý fotbal připravili trenéři mládeže a také trenéři A-mužstva našeho klubu. Nejoblíbenějším stanovištěm bylo tradiční točení a podlezání lana, kde děti měly úspěšně proběhnout pod roztočeným lanem nebo vlnící se lano zdárně přeskočit. Nechyběly však ani dovednostní aktivity jako slalom s míčem a střelba na branku. Děti si vyzkoušely prolézačky, přeskakovačky a pohybové dovednosti při ovládání velkých míčů zvaných Gym Ball. Došlo také na rychlostní nebo týmové soutěže, kde bylo nejdůležitější naladit tu správnou bojovnou atmosféru a uvolnit z dětí nesmělost.

Klub během akce malého dopoledního sportovního dne potvrdil rozvíjející se spolupráci se školkami z mosteckých ulic Hustická, K.H. Borovského, Pod Lajsníkem, Františka Kmocha, Bělehradská nebo U Cáchovny. Ve školkách nabízíme vedené hodiny sportovních aktivit. Trenéři klubu do školek docházejí a s dětmi cvičí základní pohybové návyky. Především však dětem ukazují emoce sportu, který je nejzdravějším životním stylem. Na závěr úterní akce na Souši byly všechny děti odměněny věcnými cenami nebo upomínkovými předměty. Důležité bylo, že všechny sportovaly a dle vlastních slov dětí - pořádně se zadýchaly. Ideální počasí umožnilo hladký průchod až 11 stanovišti, na kterých kluboví trenéři ověřovali své metody s těmi nejmenšími sportovními adepty. Chystá se i druhé kolo společné akce se školkami, a to ryzí fotbalový turnaj na malé branky. Hrát se bude koncem května a očekávají se tuhé boje jak s míčem tak se soupeřem.

Mateřské školky, které mají zájem o turnaj ve středu 25.5. mohou kontaktovat pana Ladislava Rameše, Grasroots trenéra mosteckého okresu.