27. 3. 2024

Na Velký pátek na fotbal! Baník hostí rezervu Mladé Boleslavi

27. 3. 2024

Na Velký pátek na fotbal! Baník hostí rezervu Mladé Boleslavi

O den dříve, než je pro domácí zápasy Baníku zvyklé, přivítáme na domácím pažitu mladoboleslavské béčko. Našim fotbalistům půjde o natažení jarní šňůry vítězství na domácí půdě. V cestě bude stát nevyzpytatelný soupeř z města automobilů, který jistě svou kůži nedá zadarmo.

Po uvolněném výkonu a jasné výhře z Jablonce se naši fotbalisté vrací na domácí hřiště. V Jablonci naše mužstvo vstoupilo perfektně do zápasu a po půl hodině hry vedlo zásluhou Denisse Stradinse a Jindřicha Novotného 2:0. Právě druhý jmenovaný se vrátil k prvnímu poločasu. „Do zápasu jsme vstoupili přesně tak, jak jsme potřebovali. Byli jsme silní na míči, kontrolovali hru a soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. Jako bonus jsme vsítili dvě branky. Byl to přesně ten vstup do zápasu, který bychom si představovali vždycky“. Utkání nakonec skončilo poměrem 1:3, kdy třetí branku Mostečanů vsítil opět Stradins.

Do zápasu s Mladou Boleslaví vstoupí naši fotbalisté jako papírový favorit i přesto, že podzimní zápas na hřišti pátečního soupeře úplně nevyšel a prohráli jsme 4:2. Tento nepovedený zápas okomentoval střelec jedné z našich branek Adam Petržílka. „V podzimním utkání na hřišti Boleslavi jsme dali rychlý gól, který nám paradoxně uškodil. Přestali jsme hrát svoji hru a ztratili jsme koncentraci. To se zítra nesmí stát, musíme zůstat koncentrováni celých devadesát minut a nedělat zbytečné chyby“.

Rezerva Mladé Boleslavi je s jednadvaceti body na desáté příčce tabulky. V posledním zápase lehce přehráli mužstvo Živanic a ukázali jasně, že nás zítra nečeká jednoduchý zápas. Nejlepším střelcem Středočechů je Matyáš Vojta se šesti zásahy. Ligou ostřílení jsou pak nejvíce Antonín Vaníček a Ladislav Kodad.

Velkopáteční utkání začne tradičně v 15:00. Ani tentokrát nebude chybět občerstvení. Klub přichystal i odměnu pro skalní příznivce v podobě dvou piv a jedné klobásy na hlavu za oddanost. „Chtěl bych pozvat všechny fanoušky Mosteckého fotbalu, aby dorazili na stadion ve sváteční den. Uděláme vše pro to, aby i ve třetím domácím zápase zůstaly všechny body doma“, burcuje Novotný, který bude atakovat čelo tabulky střelců, na kterou mu schází jedna trefa. Parkoviště pro osobní automobily bude opět zajištěno vjezdem ze strany od Kauflandu.