24. 2. 2023

Nedžad Zinhasovič je další posilou Mostu

24. 2. 2023

Nedžad Zinhasovič je další posilou Mostu

Týden před zahájením jarních odvet hlásí Most další posilu, kterým je ex-vlašimský a ex-slávistický Nedžad Zinhasovič.

Po ukončení smlouvy ve druholigové Vlašimi se Mostu podařilo angažovat talentovaného 22-letého záložníka Nedžada Zinhasoviče, který do klubu přichází pomoci se záchranou ČFL. Někdejší odchovanec Slavie Praha a Motorletu v kariéře odehrál již 73 zápasů ve 2. lize postupně ve Vyšehradu a ve Vlašimi. V květnu 2022 bojoval za Vlašim o postup do nejvyšší soutěže ve dvou zápasech baráže proti FK Teplice. S fotbalem začínal v Čechii Smíchov, dále prošel Motorletem a do profesionálního fotbalu vstupoval z dorostu pražské Slavie.

Na podzim 2022 s výjimkou jednoho utkání figuroval ve všech zápasech Vlašimi včetně pohárového utkání MOL Cupu proti našemu klubu, které Vlašim v září vyhrála výsledkem 4:1. Před startem jara však hledal novou výzvu a přistoupil na nabídku Baníku Most-Souš a souhlasil s jarním angažmá na severu Čech.

V našem týmu by se měl zařadit do záložní formace a pomoci s ofenzivní potencí. Zinhasovič je v pořadí pátou posilou Mostu v zimním přestupovém období. Klub tak potvrzuje ambici zachránit soutěž ČFL.

Útočník Adam Bougeutouta
Během uplynulého týdne Most podepsal i útočníka Adama Bouguetoutu, který do klubu přichází z pražského Loko - Vltavín. Počet zimních posil se tak zastavil na čísle šest. Vedle obránců Radka Kibala a Filipa Maksiče, přišli záložníci Marek Vobecký, Matěj Kubeš a Nedžad Zinhasovič. Ofenzivní záložník nebo útočník Bouguetouta rozšiřuje ofenzivní varianty. V kariéře prošel kluby jako Admira Praha, Bohemians Praha 1905 nebo Dynamo České Budějovice. 24-letý český útočník s netradičním jménem přezdívaný zjednodušeně "Bageta" se pokusí prosadit mezi útočníky našeho klubu.

Další posilou je Matyáš Buneš z Viktorie Žižkov, který je v současnosti ve stavu zraněných, když řeší soukromý zdravotní problém osobní povahy a k dispozici bude až v průběhu března.

Zhodnocení přípravy a analýzu posilou rozebere trenér Daniel Sochor v obsáhlejším rozhovoru pro náš web v průběhu příštího týdne, který již bude mít typický soutěžní rytmus. První jarní mistrovské utkání odehrajeme proti Chlumci nad Labem v sobotu 4.3.2023 ve 14:30 hodin na stadionu Josefa Masopusta.

Adam Bouguetouta na fotografii níže