22. 1. 2023

Nepovedená příprava v České Lípě

A-tým
22. 1. 2023

Ve druhém utkání přípravy naše A-mužstvo prohrálo v České Lípě 3:5, v zápase jsme prožili hororový vstup, kdy jsme ve 20. minutě prohrávali již 0:4, ve druhém poločase se nám podařilo hrozivý výsledkem alespoň částečně zkorigovat.

Velmi slabý vstup do zápasu poznamenal druhé přípravné utkání letošní zimní přípravy. Na zasněženém hřišti lídra Divize B jsme do zápasu vstoupili velmi naivně a vlastními chybami se dostali skoro do neřešitelné situace. Most po dvaceti minutách hry prohrával 0:4, kdy buď kiksově chyboval nebo nedokázal reagovat na brejkové situace soupeře. V průběhu zápasu se skóre navýšilo až na 0:5 ve prospěch České Lípy. Ve druhém poločase jsme dokázali korigovat výsledek a využili k tomu rovněž závažných chyb soupeře. Utkání se hrálo na zmrzlé, polo-zasněžené umělé trávě, terén nebyl optimální, ovšem pro oba týmy stejný. Rozhodovalo se spíše v organizaci defenzivní hry a přechodech z obrany do útoku. Most se pokoušel o pomalý postupný útok, Česká Lípa dobře bránila a vyrážela do velmi úspěšných brejků. Hra se v zásadě velmi podobala loňské sezóně, kdy Most dobýval obrany soupeřů. Nicméně z našich útočných akcí vznikalo velmi málo příležitostí. Až ve druhém poločase začal platit zvýšený důraz Novotného nebo Kubeše, který sice vyvolal několik strkaček, ale pozvedl bojovnou morálku našeho skleslého týmu. V průběhu druhého poločasu jsme dokázali přinutit k chybám i obranu České Lípy, a ačkoliv branky patřily rovněž do kategorie laciných, dokázali jsme korigovat výsledek na konečných 3:5. Odvezli jsme si však velké rozpaky.

Již ve 4. minutě jsme po nevynucené chybě pustili Lípu do vedení 1:0, které navýšil daší 4 minuty na to nejlepší střelec České Lípy a soutěže David Halbich, napřáhl z větší vzdálenosti a padající balon bohužel krásně zapadl do šibenice mostecké branky. Následovala další nevinná akce domácích, ze které opět Halbich dokázal pohodlně z otočky zakončit k tyči. V 19. minutě vyslal nepovedenou střelu českolipský Matěj Šimon, kterou jsme si však ztečovali do protipohybu brankáře Hnízdila. Skoro až neskutečný úvod jsme dokázali vyvážit několika průniky zejména přes pravé křídlo. Z následné akce Jan Štefko trefil břevno. V touze vstřelit alespoň "kontaktní" branku jsme zvolili velmi ofenzivní styl zejména krajních obránců. Množství ztrát míčů v přechodové fázi však nabízelo domácím velké množství brejkových situací do velmi otevřené obrany. Ač hra v závěru poločasu už byla mnohem klidnější, jeden z těchto brejků nás vytrestal ještě v závěru první půle.

Do druhého poločasu oba týmy prostřídaly a mostečtí trenéři v areálu českolipského stadionu hodně zvýšili hlas. Výsledkem byl pozměněný přístup ve druhém poločase. Příchod Jindry Novotného na hrot zvýšil efektivitu útočných akcí, ačkoliv jsme vsadili spíše na bojovnost. Hra se proměnila, Most vyloženě dobýval obranu domácích, ale konečně eliminoval kontry soupeře. Postupem času jsme nutili i domácí k chybám. V 53. minutě Glaser centroval přímý kop a balon zapadl za zadní tyč, 1:5. V 60. minutě po další standardce na kluzkém terénu chyboval i českolipský stoper a Vladimír Pátek uklízel z malého vápna k tyčce, 2:5. Závěr zápasu se hrál v tempu, alespoň na mostecké straně. Česká Lípa sice dotáhla jeden svůj další útok k tyčce Haluoskovy branky, nicméně poslední slovo měl přeci jenom Most, když JIndra Novotný v 87. minutě uzavíral na konečných 3:5.

V utkání, ve kterém jsme měli herní převahu jsme inkasovali obrovské množství laciných, až zbytečných branek. Konsolidaci obranné hry by měl pomoc navrátilec ze zranění Ruda Novák, k dispozici již bude i záložník Daniel Kováč. Klub je dále stále aktivní na přestupovém trhu.

Další utkání odehrajeme příští sobotu na Motorletu, proti místnímu účastníkovi ČFL, hraje se od 10:15 hodin v Praze Jinonicích.

Arsenal Česká Lípa - FK Baník Most-Souš 5:3 (5:0)